Rodiny s dětmi mohou v neděli 31. prosince vyrazit na prohlídku do svátečně vyzdobené olomoucké zoo, kde na na ně čekají také výjevy ze čtyř oblíbených pohádek. V pondělí 1. ledna si tam malí i velcí návštěvníci navíc užijí večerní vánoční prohlídky s průvodcem, který vychází v 16 a 18 hodin od tamního dětského hřiště.

Na příjemnou novoroční procházku v pondělí zve Spolek pro Holický les. Sraz zájemců je ve 14 hodin na lávce nad železniční tratí a místním kovošrotem. V průběhu cesty na účastníky čekají tři informativní zastavení, trasa je vhodná pro každého a je dlouhá čtyři kilometry.

Tradiční novoroční výšlap do Hněvotínských skal pořádají v nedalekém Hněvotíně.

Akce je podle pořadatelů vhodná pro celou rodinu. Návštěvníci se tam od 13 hodin mohou těšit na výtečný guláš, děti si opečou špekáčky a dostanou sladkou odměnu. Vítání nového roku pokračuje od 17 hodin v hněvotínském sportovním areálu. Ochutnávat se budou voňavé punče a v 18 hodin bude odpálen ohňostroj.

Tradiční silvestrovská show otužilců v řece Bečvě v Přerově. Ilustrační foto
Kam o víkendu? Na otužilce, Silvestrovský běh či novoroční výšlapy

Příjemnou vycházku si mohou užít všichni, kdo vyrazí na již 37. ročník Novoročního výstupu na Velký Kosíř. Opět jej pořádají turisté z Lutína a zvou na něj všechny milovníky turistiky a pohybu. Ti mohou na vrchol Kosíře dorazit v době od 9 do 15 hodin.

Několik stovek turistů opět vyrazí na tradiční silvestrovský výšlap ke kamenné boudě v lese mezi Velkým Újezdem a Tršicemi na Olomoucku. Vyhledávanou akci pořádají dobrovolní hasiči z Velký Újezdu. Všichni výletníci jsou zváni od 10 hodin až do setmění. Pořadatelé jim nabídnou horké nápoje a bohaté občerstvení.

Tradiční novoroční výšlap v pondělí pořádá Klub českých turistů ve Šternberku. Malí a velcí účastníci se setkají v 11 hodin na Zelené budce, oblíbeném vyhlídkovém místě nad městem. Přesně v 11 hodin a 11 minut tam společně přivítají nový rok 2024 a pak si každý může, podle svých možností a nálady, vybrat vycházkovou trasu. Letošní ročník je zařazen do akce Novoroční čtyřlístek. Na místě bude k dispozici několik desítek nálepek, účastníci mohou tímto výšlapem přispět na dobrou věc.

Kdo bude chtít, může se cestou zpátky do centra města zastavit na akci s názvem Silvestrovský hrad Šternberk. Od 10 do 15 hodin tam budou probíhat prohlídky svátečně vyzdobeného hradu a sportovní program pro všechny generace.

Ilustrační foto
Kdy na nákup? Silvestrovské otevíračky marketů a obchodních center na Olomoucku