Prostřednictvím serveru Hithit.com se podařilo vybrat půlmilionovou cílovou částku ještě týden před uzavřením termínu. Příznivci však mohou přispívat dál.

Růžový dům na Dolním náměstí by měl přivítat po nezbytných vnitřních úpravách první diváky už letos na podzim.

Projekt s názvem „Dolní vám. - Otevřete centrum kultuře!“ odstartovala začátkem dubna.

„Kampaň je úspěšná jen ve chvíli, kdy se ji podaří vybrat celou a nám se to povedlo dokonce šest dní před jejím koncem. Jádro přispivatelů je z regionu, ale povedlo se zapojit i spoustu lidí z branže a projekt najednou získal přesah, kdy nejde o regionální záležitost, sloužící jen Olomoučanům. Je to projekt, který je důležitý i v kontextu české nezávislé kulturní scény,“ řekl Jan Žůrek, ředitel společnosti DW7.

Princip kampaně je jednoduchý. Zájemce si vybere odměnu, kterou chce za příspěvek dostat a zaplatí odpovídající částku bezhotovostní platbou. „Začínáme na stokoruně,“ upozornil Jan Žůrek.

Nejpopulárnější je triko

V nabídce odměn jsou desítky originálních dárků, od receptů, přes vstupenky, snídani v nové divadelní kavárně, umělecká díla, jízdu vlastním vagonem do Prahy, až po status patron divadla.

„Úplně nejpopulárnější odměnou se stalo tričko, které si koupilo okolo 150 lidí. Taky snídaně byla velmi populární, za sto korun si lidé mohli a samozřejmě ještě i mohou koupit třeba taky recept na báječné sušenky,“ pokračoval ředitel společnosti.

Současně však doplňuje, že přestože byla cílová částka vybraná, neznamená to, že by se kampaň zastavila. Stále je tak možnost přispět.

„Všechny prostředky i nad rámec naší cílové částky nám nesmírně pomohou. Kampaň na Hithit.com běží do neděle 21. května, ale pak bude možné přispět třeba prostřednictvím našich webových stránek,“ upozornil.

Celkové náklady? 2 700 000

Celkové náklady na rekonstrukci prostoru na Dolním náměstí jsou dva miliony sedm set tisíc korun. Vybraný půl milion je tak zhruba pětinou celkového rozpočtu.

„Ten půl milion pro nás má ale velkou citovou hodnotu, protože nás v rámci kampaně podpořilo už víc než šest set lidí, čehož si moc vážíme. Kromě toho se nám podařilo získat i podporu Olomouckého kraje ve výši sedm set tisíc, taky máme peníze od firem, takže teď máme víc než polovinu vybranou. Věříme, že se v nejbližší době povede vybrat všechny peníze,“ doplnil Jan Žůrek s tím, že do obnovy by se chtěli pustit letos o prázdninách.