Od pondělí mohou návštěvníci v olomouckém Omega centru sportu a zdraví využít kryté tenisové haly, devíti tenisových kurtů, zahrát si badminton, squash, navštívit fitness nebo si dopřát například finskou či parní saunu.

Do budoucna však vedení počítá s tím, že lidé budou moci centrum navštěvovat jen tehdy, pokud budou jeho členy.

„Členství je celá řada. Chceme, aby se tam našel téměř každý. Základní poplatek pro jednoho nezávislého člena je 4990 korun. Nejsou to však peníze za plastovou kartičku, ale za balík služeb. Pakliže sportují oba v páru, tak ta cena je cena okolo osmi tisíc, pro rodinu pak okolo deseti tisíc,“ vysvětlil manažer centra Jan Petr.

Odkdy by mohl být vstup do centra jen pro registrované členy zatím není jasné. "Je to otázka roku, možná dvou," odhadl Petr.

Výstavba sportovního komplexu stála necelých tři sta milionů korun. Financována byla ze soukromých zdrojů, město Olomouc se ale podílelo padesáti miliony investovaných do rekonstrukce prostoru před Androvým stadionem. Zbudovalo tady například parkoviště s pěší zónou a cyklistickou stezkou.

Vedle centra bude stát hotel

Budování u stadionu Sigmy však ještě není konec. Do dvou let by na místě bývalého dopravního hřiště měl stát hotel mezinárodního řetězce.

„Na jaře roku 2010 by mělo být sportovní centrum propojeno s nově postaveným čtyřhvězdičkovým hotelem španělské sítě NH Hotels. Územní rozhodnutí už nabylo právní moci a může tak být zahájena příprava stavebního řízení. Předpokládáme, že stavba bude zahájena na přelomu letošního a příštího roku,“ doplnil generální ředitel GEMO Olomouc Jaromír Uhýrek.