V části bývalé samoobluhy u tramvajové zastávky U kovárny si děti mohou hrát na trampolíně, prolézt si opičárnu se síťovými překážkami ve třech patrech se skluzavkou, mostem, rozhlednou či bazénem.

Pro děti do tří let je vyhrazeno Doupě s hracím domečkem nebo například houpací opicí a pro batolata tady je klidné hrací místo s názvem Louka. V nabídce jsou i další služby, jako jsou kurzy nebo třeba možnost uspořádání narozeninové oslavy, nechybí ani kavárenská nabídka pro rodiče.

Maminky tady za hodinu hraní zaplatí pětapadesát korun, za další půlhodinu dvacet korun, za kurzy o dvanácti lekcích se platí okolo devíti set korun.

„Začátky byly těžké, před deseti lety vznikla myšlenka, projekt jsme měli hotový minimálně šest let. Neměli jsme však vlastní prostředky, a tak jsme začali oslovovat různé organizace, ale nikde jsme se nesetkali s žádnou podporou,“ uvedla ředitelka centra Pavla Kneblová.

„Nakonec jsme našli prostory, které byly jakž takž odpovídající. Původně tady byla prodejna a objekt byl nedotčený od nějakých šedesátých nebo sedmdesátých let. Vše jsme zrekonstruovali a teď jen doufáme, že si k nám lidé najdou cestu,“ pokračovala bývalá reprezentantka v kanoistice na divoké vodě.

Pro děti toho v Olomouci není mnoho

Petra Tenglerová, manažerka mateřského centra Heřmánek, které sídlí v Olomouci-Holici, tuto soukromou aktivitu také vítá. Upozorňuje však na to, že rodiče s ětmi by si čas pro sebe měli připravit hlavně sami.

„Myslím si, že je to výborná služba, ale pro mě je mnohem důležitější, když si rodiny čas pro sebe samy aktivně připraví. To mi přijde důležitější,“ uvedla Tenglerová.

„Myslím si, že čím víc nabídek pro aktivní trávení času rodin s dětmi v Olomouci bude, tím lépe. Možnosti tady jsou velmi omezené na rozdíl od jiných měst a hlavně zahraničí. Přitom olomoucký magistrát by se mohl podílet také, třeba nabídkou prostor. Tím, že centra přicházejí o prostory, protože je potřebují zpět školky, tak je velký problém, kde aktivity vůbec dělat,“ doplnila manažerka.