Více než dvacet novinek nabízí například olomoucký Dům dětí a mládeže.

„Velkou část z nich tvoří počítačové kroužky gilda World of Warcraft, multimediální laboratoř, síťové hry nebo programování pro velké i malé, ale nechybí ani kroužek první pomoci a redakce internetového časopisu nebo dětské televize,“ uvedl mluvčí DDM Olomouc Radek Ježowicz.

Tradičně pak zájemci najdou v nabídce kroužky sportovní, výtvarné, taneční, technické, hudební, přírodovědné a další.

„Vybrat si může každý od předškoláků až po dospělé,“ řekl Radek Ježowicz.

„Novinkou je v tomto roce i výtvarně-dramatický kroužek a zajímavá je i kombinace tradičních výtvarných postupů s počítačovou grafikou,“ vyjmenoval jednu z novinek mluvčí.

Litovel, Uničov, Šternberk

„Loni jsme zkušebně nabízeli Cvičení pro prostorově výraznější a letos jsme ho zařadili do nabídky, je určeno dospělým. Tradičně pak nabízíme jazyky, pokud bude zájem otevřeme i ruštinu,“ uvedla ředitelka DDM v Litovli, Jana Čekelová.

Nově jsou zde na výběr i břišní tance a v nabídce je například taky celoroční kroužek Dopravní výchova – děti pozor červená.

„Cenově se to výrazně nezměnilo. Tradičně pak už teď máme nejvíc přihlášek na jazyky, lidé nám zůstávají věrni,“ doplnila.

I ve Šternberku se připravují na novou sezonu.

„Rozšířili jsme taneční kroužky a chystáme i orientální tance. Větší výběr je i co se sportu týče. Snažíme se vyplnit věci, o které má veřejnost zájem, což jsou například přírodovědné kroužky. Zájem je i o koně nebo tenis. Ceny chceme uchovat dostupné pro všechny. Pohybují se od dvou stovek až po 1500 korun za pololetí,“ uvedl ředitel šternberského DDM Miroslav Sadil.

Kroužek aerobiku se na dva bude zase rozšiřovat v Uničově. Kurzů tady celkem mají okolo padesátky.

„Kroužky máme od pondělí do pátku, na některé máme hodinový vstup, některé jsou pololetní i celoroční. Ceny se pohybují od 200 korun za pololetí. Novější jsou letos pohybové aktivity, jako je třeba showdance a roztleskávačky budou taky jinak pojaté než loni,“ doplnila zástupkyně ředitelky DDM Uničov Alena Buřvalová.