Volba OK má zaregistrovanou doménu (www.volbaok.cz), internetová adresa je ale zatím nevyužitá.

Podle zakladatelů je hnutí skupinou lidí z různých odvětví, kteří chtějí nabídnout alternativu proti velkých a známých stranám.

„Posbírali jsme patřičné podpisy, zaregistrovali se, kandidátka OK vzniká. Čekáme na Prahu, aby nám sdělila, jestli je všechno v pořádku," řekl člen nového subjektu Viktor Kohout, který je místostarostou Litovle za Sdružení nezávislých kandidátů.

Jádro se schází a dává dohromady program.

„Zakládajícími členy jsme tři. Patřím mezi ně já, dále advokátka Silvie Sofková z Olomouce a předsedkyně krajské rady seniorů Milena Hesová. Další jména postupně debatujeme," sdělil Viktor Kohout.

Rozbořil: Stoprocentně vyloučené

Místo na kandidátce nabídli i stávajícímu hejtmanovi, který za svou ČSSD nekandiduje kvůli obvinění z podplácení v olomoucké korupční aféry Vidkun. Rozbořil ale nepřijal.

„Má stále závazky ke své straně. I když možné je všechno, zatím to striktně odmítl. Jeho jména na kandidátce nefiguruje, našich sezení se neúčastní, žádná aktivita nevznikla," ujistil Viktor Kohout, že námluvy s regionálně silnou politickou figurou nepokračují.

Hejtman to potvrdil ještě silněji.

„Je to stoprocentně vyloučené," zdůraznil Jiří Rozbořil, že na spolupráci nepřistoupí ani v budoucnu.

Nová strana má cíl pohybovat se v politickém středu.

„V tom vidím alternativu.

Rozhodně nevzniká žádné sdružení, které chce něco bourat. Všichni máme za sebou zkušenost, třeba v místní politice. Chceme spíš zkusit nové nápady, záměry," uvedl Viktor Kohout.

„Necítím ani, že by mezi námi byly nějaké silné ambice, nikdo to nedělá pro kariérismus. V úspěch ale samozřejmě věříme," dodal.