V programové nabídce najdou návštěvníci koncerty, divadlo, film nebo workshopy.

Ještě vypilovat poslední detaily a nová sezona ve staronovém klubu může začít. Oficiálnímu zahájení sice již několik akcí předcházelo a ještě předcházet bude, přesto to byly jen takové „rozcvičky“ před tím, než se jeho celotýdenní fungování spustí naplno.

„Oficiálně otevíráme v pondělí 19. září, a to s programem, který zahrnuje koncerty českých i zahraničních interpretů, studentské večírky, klubové akce, divadelní a filmová představení nebo workshopy. S-Cube bude na podzim hostit i doprovodný program Týden improvizace či festivalu světla a videomappingu,“ popsal novou programovou vizi dramaturg klubu Ondřej Martínek.

Dodal, že prostor v S-Cube je určený jak pro studenty, tak pro celou Olomouc.

S novým dramaturgickým směřováním přichází i prostorové změny. Nové jsou toalety nebo šatny a přebudoval se také světelný i zvukový aparát.

„Díky tomu budeme schopní si ozvučit a osvětlit všechny akce, které se tu odehrají,“ doplnil Martínek.

Další novinkou, kterou jistě mnozí ocení, je druhý bar přímo na sále. Změn doznal i celkový design klubu.

V prvním měsíci fungování nabídne S-Cube studentské večírky nebo divadelní představení.

Groteska i kabaret ve foyer

Minulý týden se klub hostil Grotesku Divadla na cucky, které tu našlo svou domácí scénu a přesouvá sem i většinu svých aktivit. Groteska se stejně jako Kabaret na cucky budou uvádět ve foyer klubu.

„Obě představení patří mezi naše skromnější inscenace, co se prostoru týče, proto je budeme uvádět ve foyer. Náročnější divadelní produkce pak pojme hlavní sál,“ vysvětlil umělecký šéf divadla a divadelní dramaturg S-Cube Jan Žůrek.

Pod jeho vedením vzniká první novinka letošního repertoáru představení Racek. Vedle domácích si divadelní „prkna“ klubu vyzkouší i hostující soubory, mezi jinými například Divadlo Dno, Husa na provázku, Divadlo Petra Bezruče nebo pražský soubor Vosto5.

IAMX vyzkouší Olomoučany

Jedním z největších lákadel budou pro mladší generaci podle nového vedení v září dvě klubové noci. Tou první bude staronová taneční akce Bubbles, která dlouhá léta patří k nejprestižnějším akcím žánru techno.

Druhou potom drum 'n' bassová noc Cubes, kdy se na dvou scénách vystřídá desítka dj´s v čele s B-complexem.

„Jeho přelomový singl Beautiful Lies má na YouTube více než pět milionů zhlédnutí a na sociální síti Facebook se k návštěvě klubové noci hlásí více než devět set lidí,“ uvedl Martínek.

Za formacemi Sunshine, Niceland, Jananas nebo projektem britského hudebníka Chrise Cornera IAMX mohou potom lidé přijít v říjnu.

„IAMX jsou pro nás první zkouškou toho, jak přijmou místní špičkové zahraniční inteprety, které bychom rádi v Olomouci viděli a které doposud hostila jen Praha či Brno,“ uvedl nový provozovatel klubu Jan Piskač.