Vedení závodu přes severní část Olomouce mělo několik důvodů.

„Na prvním místě je bezpečnost a propustnost trati. Na té předchozí dvoukolové se rychlejší běžci dobíhali s těmi pomalejšími, proto jsme přistoupili ke změně na jedno kolo. Vyhnout se Velkomoravské ulici a posunout trasu do severní části města se nakonec ukázalo jako šťastné řešení," zhodnotila mluvčí závodu Zdenka Pecková.

Dodala, že půlmaraton tak zároveň mohl získat zlatou známku kvality Mezinárodní atletické federace IAAF a uspokojit více přihlášených.

Z jakých ulic v Olomouci budete muset přeparkovat? Kudy se dostanete domů? Vše přehledně ve středečním tištěném vydání Olomouckém deníku.

Trasa Olomouckého půlmaratonu 2015. Autor: RunCzech. Klikni pro zvětšení

Trasa Olomouckého půlmaratonu 2015

Za posledním běžcem se silnice otevírá

Info o omezeníchběhem 1/2 maratonuUzavírky MHD 

Kolem velkých sídlišť se tedy poběží jen jedno kolo.

„Tím zde můžeme déle zachovat provoz. Po proběhnutí posledního běžce jednotlivé úseky pružně otevíráme v co nejkratším čase, abychom řidičům umožnili projet co nejdříve," řekla Zdenka Pecková.

Informace s dopravními informacemi a podrobnostmi o sobotních omezeních dostali Olomoučané do schránek.

Dostupné jsou i na webu runczech.com, od čtvrtka 18. června do soboty 20. června bude fungovat také bezplatná dopravně-informační linka na čísle 800 165 102.

Parkování v Šantovce

Účastníkům a divákům půlmaratonu, kteří přijedou autem, jsou k dispozici obvyklá místa, speciální parkoviště pořadatelé nevyhrazují.

„Mohou však využít parkování v obchodním centru Šantovka, které se nachází nedaleko startu závodu," sdělila Zdenka Pecková.

Lidé cestující městskou hromadnou dopravou by měli počítat s tím, že přibližně od 18. hodiny se začnou měnit jízdní řády.

Například tramvajové linky 1, 2, 3, 4 a 7 budou předčasně ukončeny.

Bližší informace nabízí například také web Dopravního podniku města Olomouce.

VÍCE: Na Olomoucký půlmaraton míří fotbalisté i Gábina Soukalová