Průvodci galavečera, který proběhne v neděli druhého září od devatenácti hodin, budou členové činohry Moravského divadla Vendula Nováková a Lukáš Červenka.

Režii slavnostního zahájení sezony má na starosti šéf olomoucké činohry Roman Vencl. Ponese se v duchu sloganu Řekněte to divadlem, což je zároveň ústřední motto celé nové sezony.

„Musím se pochválit, protože motto Řekněte to divadlem, které jsem si vymyslel, se dá do programu slavnostního večera zakomponovat velmi snadno, a tak to letos mám asi nejsnadnější za těch pět let, co mám na starosti zahájení sezony. Divadlem se totiž dá vyjádřit a říct všechno, takže zmíněný podtitul bude na jevišti opravdu všudypřítomný,“ vysvětluje Vencl.

Vzdělávací kampus Waldorfské základní a mateřské školy vyroste v olomoucké čtvrti Hejčín, v prost
Nový kampus Waldorfské školy v Olomouci bude jediný v ČR. Takto má vypadat

„Tradiční součástí slavnostního zahájení sezony je předání cen za nejlepší umělecké výkony sezony předchozí. Mezi herci, zpěváky a tanečníky vybírají umělečtí šéfové jednotlivých souborů a ředitel divadla. V průběhu večera předá cenu rovněž primátor Olomouce Antonín Staněk. Na některé z umělců čeká také Cena diváků, Cena posluchačů Českého rozhlasu Olomouc a Cena čtenářů Olomouckého deníku. Nejoblíbenější inscenaci volili zástupci Klubu příznivců Moravského divadla Olomouc,“ vypočítává mluvčí Moravského divadla Olomouc David Kresta.

O tom, komu připadne Cena čtenářů Olomouckého deníku, mohli lidé rozhodnout v anketě na webu Deníku. Vybírali nejlepší umělce ve třech kategoriích - činohra, balet a opera a opereta. Cenu vítězům předá šéfredaktor Olomouckého deníku Ondřej Dluhí.

V rámci zahajovacího večera nové sezony bude mezi emeritní členy souboru divadla zařazen dlouholetý člen baletního a operetního souboru Jiří Čada, který během více jak pětatřiceti let účinkoval v olomouckém divadle ve více než sto padesáti inscenacích.