„Je pochopitelné, že do takové aktivity člověk jde se všemi variantami, tudíž se připravujete na negativní i pozitivní výsledek. Dopadlo to pozitivně, je to obrovská výzva a především dřina pro celý tým,“ uvedla docentka Jana Marečková ke svému vítězství ve volbě.

Teď na ni čeká jmenování proděkanů, navržení členů vědecké rady fakulty zdravotnických věd či například zvolení disciplinární komise. „Fakulta vznikla teprve nedávno a je to její první děkanka. Popřál bych jí, aby se zařadila mezi ostatní fakulty, předpoklady pro to má, má akreditace i všechny druhy programů. Fakultě bych tedy popřál, aby začala fungovat co nejrychleji tak, jak fungují ostatní fakulty,“ doplnil rektor Univerzity Palackého Lubomír Dvořák.

V současnosti Fakultu zdravotnických věd navštěvuje 680 studentů. „Nejžádanější obory jsou všeobecná sestra, ať už v prezenční nebo kombinované formě studia a porodní asistentka. Také na studium fyzioterapie v bakalářské i navazující magisterské formě, se nám hlásí poměrně hodně uchazečů,“ uzavřela Marečková.

Fakulty v rovnováze

Univerzita Palackého v Olomouci má v součanosti osm fakult, počet mužů a žen v jejich čele je teď vyvážený. Přírodovědeckou, lékařskou, filozofickou fakultu a fakultu tělesné kultury vedou muži. V čele teologické, pedagogické, právnické fakulty a Fakulty zdravotnických věd stojí ženy.