„Na konci října bylo na úřadu práce evidováno 6299 uchazečů. V následujícím měsíci očekáváme ještě mírný pokles nezaměstnanosti, ale v prosinci již dojde k nárůstu,“ uvedl Jaroslav Mikšaník, vedoucí oddělení analýz a prognóz Úřadu práce v Olomouci.

V současné době na Olomoucku vyšší počet volných míst nabízejí zejména strojírenské firmy v různých dělnických profesích.

„Například společnost Kaufland hledá pro distribuční centrum v Olomouci celkem pětatřicet pracovníků. Celní ředitelství v Olomouci pak zase nabízí desítku volných míst pro celní pracovníky na kontrolu mýta na dálnicích a lékaře různých specializací, zdravotní sestry či farmaceuty hledá i Fakultní nemocnice Olomouc,“ pokračoval Mikšaník.

I v Olomouckém kraji je lidí bez práce méně, míra nezaměstnanosti v říjnu klesla na 5,8 procenta.

Větší příliv uchazečů od jednoho zaměstnavatele v říjnu zaregistroval pouze úřad práce v Přerově a to od společnosti Multidisplay, která upustila od svého záměru zvýšit stávající počet zaměstnanců ve své továrně v Hranicích na asi pět set osob ke konci roku, z důvodu velké konkurence výrobců LCD obrazovek a současně finanční krize.