O případu jsme psali ZDE

Muž se obrátil na redakci s tím, že se podle něj situace příliš vyhrotila a pozastavoval se nad tím, proč zaměstnanci volali policii.

Chtěl údajně alespoň vrátit vstupné.

Jenomže to návštěvní řád Plaveckého stadionu Olomouc v takové situaci neumožňuje.

Provozovatelé tvrdí, že postupovali zcela korektně.

Kromě informace o pravidlech týkajících se naržízení pro vhodné plavky na tuto podmínku vstupu upozorňují i cedule s obrázky.

„Tento zákazník plavčíkům sdělil, že ho náš návštěvní řád nezajímá. Piktogramů si údajně nevšiml. Plavčíci zákazníkovi nabízeli náhradní řešení – pobyt v parní komoře nebo možnost si zakoupit na pokladně klasické plavky za přiměřenou cenu (119 korun)," sdělila k události Vlasta Šreková, vedoucí střediska sportovních aktivit OLTERM & TD Olomouc, které bazén provozuje.

„Ani jedno řešení zákazník neakceptoval. Na opakované výzvy plavčíků, aby v nepovoleném oděvu nevstupoval do vody, nereagoval a do vody přesto skočil. Poté již s plavčíky nekomunikoval," řekla vedoucí Šreková.

Z kapes vypadávají věci

K přivolání policie plavčíci podle ní kvůli lidem, kteří nemají vhodný plavecký úbor, přistupují jednou či dvakrát během roku.

Zákaz vysvětluje vedení tím, že volnější oděvy mohou být znečištěné, protože je člověk běžně nosí, lidé pod nimi mnohdy nosí spodní prádlo a bazén nemá suplovat prádelnu.

Kromě toho upozorňují, že v kapsách někdy zůstávají předměty, které z nich padají jako drobné mince či použité papírové kapesníky.

Kovové části zase mohou poničit některá zařízení.