„Na porodním sále jsme svatbu ještě nezažili, je to neobvyklá situace i pro nás,“ sdělil přednosta kliniky Radovan Pilka. Několik svatebních obřadů se ale už dříve uskutečnilo na oddělení, kde leží ženy v rizikovém těhotenství.

„Nevěsta je teprve v devětadvacátém týdnu těhotenství, v pátek odpoledne jsme ji přijímali, protože u ní začaly kontrakce. Podařilo se nám rizikový stav zvládnout, a děláme všechno pro to, aby se dítě nenarodilo příliš brzy,“ konstatoval lékař.

Sedmadvacetiletý ženich Jan Kadlčík z Olomouce dorazil do porodnice jen pár minut před obřadem, který začínal podle plánu ve 13 hodin. Měnilo se pouze místo.

„Ráno jsem všechno na olomoucké radnici domluvil, vyšli nám vstříc. Jsem teď trochu nervózní, ale snad všechno dobře dopadne. Termín porodu máme až na konci prosince, čekáme holčičku, bude to Terezka,“ prohlásil Kadlčík.

Obřadu se účastnili rodiče nevěsty i ženicha, svědci a nejbližší rodina. Přihlížel i personál kliniky. Neobvyklé prostředí komentovala s humorem i oddávající Eva Baslerová.

„Vítám vás na tomto neobvyklém místě, nikdo jsme asi nečekali, že se sejdeme právě tady,“ podotkla během své řeči k novomanželům.

Během obřadu jí do žíly kapala infuze

Nevěsta Hedvika za svobodna Jančíková byla oblečená do svatebních šatů, musela ale celou dobu stát u lůžka a i během obřadu jí do žíly kapala infuze zavěšená na stojanu vedle ní.

„Mám asi horečku, ale je to neskutečně krásný pocit,“ prohlásila stejně stará nastávající maminka z Olomouce bezprostředně po novomanželském polibku na porodním sále. Doma na ni ještě čekají tři synové ve věku čtyř, pěti a sedmi let.

„Rodička teď musí zůstat hlavně v klidu, domů se určitě pár týdnů nepodívá, ale věříme, že dítě bude v pořádku,“ dodal Radovan Pilka, který byl rovněž mezi gratulanty na porodním sále a potřásl rukou novomanželům. (paš)

Svatba na porodním sále OBRAZEM

Svatba ve Fakultní nemocnici Olomouc přímo na porodním sále
Svatba ve Fakultní nemocnici Olomouc přímo na porodním sále
Svatba ve Fakultní nemocnici Olomouc přímo na porodním sále