„Podle dostupných epidemiologických dat a předpovědí by nemělo docházet k dalšímu výraznému nárůstu počtu hospitalizací. Nějaké změny směrem nahoru nemohu vyloučit, je dokonce i velmi pravděpodobné, že stoupne potřeba lůžek intenzivní péče. Připravené kapacity v naší nemocnici i v Olomouckém kraji by ale toto už měly zvládnout,“ sdělil ředitel Fakultní nemocnice Olomouc Roman Havlík.

Největší středomoravské nemocnici i menším zařízením v kraji se stále daří mít dostatečnou lůžkovou rezervu.

„Nikdy jsme se nedostali před problém, že není pacienta kam uložit, a to nejen v naší nemocnici, ale díky spolupráci i v celém Olomouckém kraji. Toto osobně považuji za náš velký společný úspěch,“ poukázal Havlík ve videu zveřejněném v úterý večer.

Zdroj: Youtube

Stabilizovanější situace umožňuje fakultní nemocnici více operovat, zejména onkologické pacienty, u kterých je podle ředitele včasný výkon obzvláště důležitý.

„Od včerejška máme k dispozici dvojnásobný počet operačních sálů oproti minulému týdnu. Jsem přesvědčen, že zvládáme poskytovat veškerou neodkladnou diagnostiku i léčbu,“ sdělil v úterý večer.

Počty hospitalizací jsou v posledním týdnu v Olomouckém kraji i ve FN Olomouc bez dramatických výkyvů. V pátek bylo ve FN Olomouc 42 covid pozitivních pacientů na lůžkách intenzivní péče a 94 na standardních.

„Dobrou zprávou je, že klesá nemocnost personálu,“ sdělil ředitel Havlík.

„Dnes jsme na čísle 130, poslední dva týdny to bylo stále přes 200,“ uvedl v úterý s tím, že počet uzdravených zaměstnanců již dosáhl více než 370.