„Jde o ztotožnění neznámých mužů v souvislosti s újezdy od benzínové čerpací stanice ve Skrbeni. Jedná se celkem o tři případy, kdy řidič či spolujezdec natankoval do vozidla pohonné hmoty a poté odjel bez zaplacení. Na vozidlech byly použity odcizené registrační značky z jiných vozidel,“ vysvětlila policejní mluvčí Irena Urbánková.

K prvnímu újezdu došlo 14. října krátce před devatenáctou hodinou.

„Ke stojanu přijalo osobní motorové vozidlo VW Golf, jehož řidič natankoval pohonné hmoty za 1 609 korun a odjel bez zaplacení. Mělo se jednat o muže ve věku mezi 25-35lety, vysokého kolem 180 centimetrů. Na sobě měl černé kalhoty, černou mikinu a kapucí, černé botasky a černou kšiltovku,“ popsala mluvčí.

Ke druhému újezdu došlo 20. října kolem půl deváté dopoledne. Řidič osobního vozidla Ford Mondeo natankoval pohonné hmoty za 2 103 korun a ujel bez zaplacení. Mělo se jednat o muže mezi 30-35lety, vysokého kolem 180 centimetrů, tmavší pleti. Měl kulatý obličej, byl holohlavý. Na sobě měl tmavě šedou bundu do pasu na zip, modré rifle a bílou obuv.

Třetí případ se stal 9. prosince krátce po čtrnácté hodině. K jednomu ze stojanů přijalo osobní motorové vozidlo VW Passat s dvoučlennou osádkou. Jeden z mužů natankoval pohonné hmoty za 1 261 korun a poté s vozidlem odjeli bez zaplacení.

„Muž, který natankoval pohonné hmoty, měl krátký knír, měl být ve věku mezi 30-35lety, vysoký mezi 170-175 centimetrů. Měl světle hnědé vlasy. Na sobě měl černou mikinu s kapucí, hnědé kalhoty a bílé boty. Druhý z mužů, který seděl na místě řidiče, byl ve věku zhruba kolem 30let, měl tmavé vlasy a na sobě bundu maskáčového vzoru. Vozidlo mělo po natankování odjet směrem na Příkazy-Olomouc,“ pokračovala Irena Urbánková.

Doplnila, že všechny případy policisté prověřují jako přestupky proti majetku a pokud by někdo z občanů z kamerových záznamů nebo z přiložených fotografií muže poznal, nebo by disponoval informacemi, které by pomohly ke zjištění jejich totožnosti, ať kontaktuje policisty obvodního oddělení Olomouc 4 na adrese: Na Trati 78 v Olomouci buď osobně, nebo telefonicky na tel. č: 974 766 721, email: ol.oo.olomouc4.stsl@pcr.cz, případně kdykoliv prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158.