Největší sportovní veletrh v České republice se uskuteční v pavilonu A a jeho okolí. Běžci letošního Mattoni ½Maratonu Olomouc a dm rodinného běhu si tam mohou vyzvednout startovní balíčky se závodními čísly.

Olomoucký půlmaraton, 14.8. 2021
Mattoni 1/2Maraton se blíží! Zbývají poslední volné registrace

„Celý pavilon A a jeho okolí budou dva dny patřit sportu a vstup je zdarma. Především děti si přijdou na své. Kromě toho, že s profesionály vyzkouší desítky nejrůznějších sportů, bude pro ně připravena i soutěž. Všichni dostanou dárek,“ slíbila ředitelka výstaviště Eva Fuglíčková.

Hanácké Benátky 2022, Litovel
Hanácké Benátky bavily Litovel, dorazily davy. Podívejte se

Součástí veletrhu jsou prezentace sportovních klubů a firem se sportovním vybavením, oblečením a výživou. Letos okolo pěti desítek. Návštěvníci akce se potkají například se zástupci HC Olomouc, Sigmy Olomouc, DHK Zora Olomouc, Wrestling Clubu Olomouc, Judo Klubu Olomouc a dalších klubů.

O doprovodný program se postará klub Olymp Olomouc, který nabídne taneční ukázky a workshopy. Stanoviště bude mít na Floře oblíbená pohybová přípravka Svišti v pohybu. Děti si navíc zasoutěží o vstupenky na hokej, do zoo, akvaparku i olomouckých sbírkových skleníků.

Veletrh Moravia Sport Expo bude v pátek otevřen od 10 do 18 hodin a sobotu od 10 do 17 hodin. Vstup je zdarma.