„Okresní přehlídky jsou tradiční každým rokem, už více jak čtyřicet let. Základ návštěvníků, kteří sem chodí je ze strany myslivecké veřejnosti, v katalogu trofejí získají maximální informace o výsledku mysliveckého hospodaření. Snažíme se však výstavu přiblížit i nemyslivecké veřejnosti,“ uvedl Jiří Zbořil, jednatel mysliveckého spolku v Olomouci.

Podle Jana Laciny ze Státní správy myslivosti a lesů Městského úřadu ve Šternberku navštívilo expozici jen za pátek a sobotu okolo sedmi set návštěvníků.

„Výstavy slouží k tomu, aby se ukázalo, co se všechno ulovilo z trofejové zvěře a také, aby se posoudila vhodnost ulovení. Myslivci se mají o zvěř dobře starat a mají lovit tu zvěř, která do honitby nepatří. Takže je potřeba odhadnout jestli to je chovný jedinec, který by tam měl ještě být nebo jedinec zralý k odstřelu,“ vysvětlil Lacina.

Na výstavě byly k vidění trofeje spárkaté zvěře, především srnců, kterých je nejvíc, ale i jelenů nebo například daňků.

„Všechny tyto trofeje, které se za daný myslivecký rok, který trvá od 1. dubna do 31. března uloví, se ukazují na přehlídce. K tomu je jmenovaná komise, která každou trofej, všechny parůžky posoudí,“ vysvětlil Lacina a doplnil, že osmnáct nejsilnějších trofejí bude reprezentovat okres Olomouc i na letošní květnové celostátní výstavě v Lysé nad Labem.