Mezi čtyřmi jehličnatými krasavci, kteří do krajského klání šli jako vítězové okresních kol, si prvenství a účast v celostátním finále odnáší vánoční strom z Troubelic, dvoutisícové obce na severu Olomoucka. Pětadvacetiletý smrk roste přímo ve středu vesnice, vedle obecního úřadu.

V Troubelicích se v sobotu 16. prosince konal vánoční jarmark, při němž místní čekali na večerní vyhlášení krajského kola ankety Deníku o nejkrásnější vánoční strom.
Troubelice slavily triumf svého stromu společně. Hlasy pomohli rodáci i sousedé

Troubelický reprezentant nasbíral v krajské anketě nakonec 7133 hlasů, druhý v pořadí skončil s 5385 hlasy vyšňořený fešák z Mohelnice jako zástupce Šumperska a Jesenicka, bronz bere vyslanec z Přerova se a na čtvrté příčce se umístil nazdobený jehličnan z Vranovic-Kelčic na Prostějovsku. Hlasovat v naší anketě mohli registrovaní čtenáři Deníku.

"Vítězství v krajském kole vnímáme jako předčasný vánoční dar a zázrak. Anketou žije celá obec i okolí," reagovala bezprostředně na konečný výsledek hlasování troubelická zastupitelka Blanka Motlíčková, která strom do soutěže Deníku přihlásila. 

Vítěz krajského kola se spolu s dalšími krajskými vítězi utká v celostátním finále ankety o Nejkrásnější vánoční strom Česka a cenu ve výši téměř čtvrt milionu korun pro svou obec či město. Finálové hlasování začne na našem webu v neděli 17. prosince ve 20 hodin a potrvá do večera 20. prosince.

Výsledky ankety o Nejkrásnější vánoční strom Olomouckého kraje 2023

1. Troubelice 7133 hlasů

TroubeliceTroubeliceZdroj: Blanka Motlíčková

2. Mohelnice 5385 hlasů

MohelniceMohelniceZdroj: Jiří V. Ferbínek

3. Přerov 1606 hlasů

PřerovPřerovZdroj: Marie Petrášová

4. Vranovice-Kelčice 580 hlasů

Vranovice-KelčiceVranovice-KelčiceZdroj: Obec Vranovice-Kelčice