Troubelický smrk přihlásila do soutěže zastupitelka obce Blanka Motlíčková. Pětadvacetiletý smrk se nachází přímo ve středu obce vedle obecního úřadu.

„Dominuje svojí pravidelností a výškou asi dvanáct metrů. Odkudkoliv do naší obce přijedete, ať už od Uničova, Medlova, Nové Hradečné či Pískova, tak už z dálky vás bude v naší obci vítat,“ popsala chloubu zastupitelka Troubelic. Tedy obce, ve které nežije ani dva tisíce lidí.

Vánoční strom v Troubelicích.
Toto je Nejkrásnější vánoční strom Olomoucka. Podívejte se na výsledky ankety

A kolik dá práce, aby strom vypadal k světu? „Letos nám zdobení trvalo devět a půl hodiny. Použilo se 360 metrů světelných řetězů a 10 světelných koulí. Myslím si, že se nám to povedlo,“ zhodnotila Blanka Motlíčková.

Po ukončení ankety nemohli v Troubelicích skrýt dojetí.

„Je to opravdu skutečnost, že by se malé obci podařilo zvítězit nad městy? Jsem dojatá. Je vidět, že lidi na obci jsou taková jedná rodina, která se umí semknout a jít za snem, který se stal skutečností,“ napsala Motlíčková do redakce Deníku.

Vítězný smrk dostal v okresním kole ankety 885 hlasů, druhý skončil strom z Litovle s 339 hlasy a bronzovým byl Moravský Beroun s 225 hlasy.

V krajském kole se utká s vánočními krasavci z Mohelnice, Vranovic-Kelčic a z Přerova. Krajské kolo ankety startuje v úterý 12. prosince ve 20 hodin a hlasuje se do soboty 16. prosince. Také do 20 hodin.