Osvětlení za zhruba dva miliony korun nasvěcuje průčelí hlavní budovy sanatoria. Jeho součástí je projekce na architekturu nad vstupem do objektu.

„Motivy projekce se mohou měnit. Současná znázorňuje vodu, mohou to být i vločky nebo kapky. Projekce se zapíná s pouličním osvětlením a je vytvořená tak, aby nerušila hosty v pokojích. Zbytek nasvětlení je už v pokojích znát, rozsvěcet jej budeme jen jednou za čas,“ řekla obchodní ředitelka Priessnitzových léčebných lázní Kateřina Tomášková.

Nová střecha i fasáda

Mezi letošním březnem a červnem dostala jižní strana hlavní budovy Sanatoria Priessnitz novou střechu a fasádu. Práce provádělo šest firem pod vedením jesenické společnosti Unistav. Opravy severní části hlavní budovy se mají uskutečnit příští rok.

Obraz na půdě

Při rekonstrukci se nalezla řada artefaktů.

„Na půdě byl schovaný nádherný obraz. Mohl tam být z doby, kdy se dělala předchozí střecha. Je trochu poškozený. Nyní ho mám v kanceláři, než se zjistí jeho původ. Našla se i řada dalších věcí, ale ty už nejsou tak cenné,“ poznamenala Kateřina Tomášková.

Budova Sanatoria Priessnitz byla postavena v roce 1910 podle projektu vídeňského architekta Bauera v duchu moderního historismu. Ve své době se jednalo o největší lázeňský dům v rakousko-uherské monarchii.