Zprávu o tom, že za volantem peugeotu, který u Štěpánova havaroval, seděl Tomáš Sršeň, přinesl jako první server iDNES.cz.

„Cyklista jel na kole po nesprávné straně vozovky. Sraženého cyklistu přejel ještě další automobil, který projel těsně za prvním vozidlem,“ uvedla mluvčí policie Jitka Dolejšová.

Alkohol, podle policisty provedené dechové zkoušky, žádný z řidičů před jízdou nepil. Nehodu nyní policie dále vyšetřuje.

Dvaačtyřicetiletého hokejistu, který jel směrem do Olomouce pravděpodobně z Uničova, kde v současné době hraje za místní druholigový klub, tragédie zdrtila.

„Pamatuji se, že jsem jel asi osmdesát a v dálce ve tmě jsem viděl osvětlený bod, v první chvíli mne napadlo, že je to chodec. Přibrzdil jsem, ale cyklista mi vjel přímo do cesty. V autě byl v tu chvíli také můj syn. Strhl jsem volant a vyjel mimo vozovku. Nejdřív jsem si myslel, že jsem se cyklistovi vyhnul úplně, ale nakonec to dopadlo takhle tragicky,“ popsal ve čtvrtek večer svůj pohled na nehodu pro Olomoucký deník Tomáš Sršeň.

Policisté stále vyšetřují, jak se nehoda stala a kdo ji zavinil. Olomoucká policejní mluvčí ale odmítla uvádět další podrobnosti, s tím, že rodina si to nepřeje.

„Dělal jsem v dané chvíli všechno, co jsem mohl, nemyslím, že to byla moje vina. Je to pro mě momentálně hodně těžké,“ doplnil Sršeň.

Havárii Tomáše Sršně se více věnuje páteční tištěné vydání Olomouckého deníku.

Tragická nehoda u Štěpánova: Při srážce s autem zemřel cyklista