Pět dnů před Štědrým dnem se Chválovi vraceli z rodinné návštěvy z Moravy do Říčan. Vůz řídil otec rodiny Martin, kromě partnerky Terezy vezl pětiletého Gabriela a desetiměsíční Valerii.

Po cestě se zastavili ve Velké Bystřici koupit stromeček a pak na benzínové pumpě u Mohelnice. Rodina se moc těšila na svátky. První Vánoce se svou dcerou však Martin Chvála strávit nestihl.

Čelní střet

Na Mohelnickém kopci do auta Chválových nabourala světlá Škoda Kodiaq. Řidič škodovky přejel dvě plné čáry, Martin Chvála na místě zemřel.

„Dvaasedmdesátiletý řidič přejel do protisměru, kde se jeho vůz čelně střetl s protijedoucím vozidlem Mercedes Benz Vito. Pětatřicetiletý řidič mercedesu při nehodě utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým i přes veškerou snahu záchranářů na místě podlehl,“ informovala den po nehodě policejní mluvčí Marie Šafářová.

Nehoda v neděli 19. prosince 2021 na Mohelnickém kopci. Řidič Mercedesu Vito čelní náraz nepřežil
Tragédie na Mohelničáku: škodovka vletěla do protisměru, druhý řidič nepřežil

Zraněný chlapec i maminka

Pětiletý Gabriel utrpěl zlomeninu levé nohy, pravého ramene po nehodě měl natrženou slezinu.

„Já mám levou nohu v sádře a operované pravé oko, na které hůř vidím. Valince se naštěstí nic nestalo,“ popsala maminka dětí Tereza Pospíšilová.

Nepředstavitelná ztráta

Martin byl podle jejích slov výjimečný chlap.

„Milující otec, partner a nejlepší kamarád. Nedovedu slovy vyjádřit tu prázdnotu a bolest, kterou cítím. Neskutečně dřel a pracoval. Opravoval kamiony. Snažil se nás zabezpečit a svou práci dělal pořádně a měl ji velmi rád. Pro dnešní zrychlenou dobu byl nezvykle ochotný pomoci druhým, pokud to bylo v jeho silách. Naší rodině byl ohromnou oporou. Ztráta Martina je pro nás nepochopitelná a nepředstavitelná,“ svěřila se Tereza Pospíšilová.

Silnice I/35 mezi Mohelnicí a Studenou Loučkou v místě smrtelné nehody, která se stala v neděli 19.prosince 2021.
Hazard zvaný Mohelničák. Kdy už pomůže dálnice?

Sbírka i povzbuzující vzkazy

V současné době je s malou Valerií na mateřské dovolené, živitelem rodiny byl Martin. Rodina se tak potýká s finančními obtížemi. V její prospěch je aktuálně vypsaná sbírka na dárcovské platformě Znesnáze21.

Ohlas dárců je velký. Během necelých 24 hodin věnovali čtvrtinu z cílové částky dvě sta tisíc korun. Získané peníze rodina využije na poúrazové rehabilitace a udržení chodu domácnosti do doby, než se podaří vyřídit pozůstalost.

Kromě peněz dárci rodině nechávají i povzbuzující vzkazy.

„Celé rodině přeji hodně síly, myslím na vás. Hlavně ať sbírka pomůže brzkému uzdravení těla, duše bude potřebovat času mnohem víc,“ napsala například Jana Michalová.