Více než třicetimetrová vyhlídková věž s odpočívadlem vyrostla na kopci Štvanice, který se nachází v srdci areálu Králičák. Jeho je nová atrakce součástí.

„Rozhledna se kolaudovala minulý pátek a je již přístupná veřejnosti,“ řekl Jaromír Hanel, který měl výstavbu na starost.

Rozhledna je přístupná celoročně, vstup na ni je zdarma.

Subtilní konstrukce je vytvořena z modřínového dřeva a ocelových prvků. Stabilitu zajišťují kotvicí lana, která stavbu ze tří stran uchycují. Uprostřed vede schodiště o 152 stupních. Kdo po nich vyjde na vyhlídkovou plošinu, má jako na dlani široké okolí.

Výhled na všechny strany

„Protože je věž opravdu vysoká, je z ní krásný výhled na všechny strany. Vidět je Ramzová, Praděd nebo Dlouhé Stráně, na druhé straně pak masiv Králického Sněžníku,“ popsal Jaromír Hanel.

Stavbu navrhla Huť architektury, kterou založil slavný tvůrce Martin Rajniš. Ten je mimo jiné autorem nové Poštovna na Sněžce nebo Vzducholodi Guliver v Centru současného umění DOX v Praze.

Provozovatelé areálu hledají pro rozhlednu pojmenování. Mělo by být originální a zapamatovatelné. Návrhy mohou lidé zasílat elektronicky na e-mailovou adresu areálu.

Další volně přístupné rozhledny v okolí Val (Králíky)
Klepáč (Dolní Morava)
U Tetřeví chaty (Kouty nad Desnou)
Bukovka (Rapotín)
Brusinka (Bludov)