Celkem museli v areálu najít a následně napočítat jedince celkem deseti druhů zvířat a ne vždy to bylo snadné.

„Jde to sice dobře, ale třeba u kotulů jsme to jen tiply, protože opičky skáčou jedna přes druhou. Nejsme si jisté ani u lemurů, začaly jsme je totiž počítat až za vchodem, jenže oni probíhají i před něj," poznamenala Katarína Jenčíková, která do zoologické zahrady v sobotu dorazila z Prostějova s dcerou Zuzanou. Ta měla vstupné zdarma, protože na pololetním vysvědčení se jí blýskaly samé jedničky.

Kolik se v lednu nardilo mláďat?Během návštěvy olomoucké zoologické zahrady se návštěvníci mohou zúčastnit zooinventury, který trvá do 9. února

Součástí soutěže, která v turisticky vyhledávaném místě pokračuje do 9. února, je i tipovací otázka, ve které lidé hádají, kolik se během prvního letošního měsíce urodilo mláďat.

„Myslím, že se v lednu moc mláďat nerodí, ale třeba se mohlo poštěstit rybičkám, zkusíme dát dvacet," rozhodovala se Katarína Jenčíková. Jiní jdou na tento dotaz strategicky.

„Procházíme jednotlivé cedulky u každého zvířete, na kterých je napsané, kdy se dané mládě narodilo," podělila se Lenka Botková z Krnova.

Kartičky, do kterých příchozí zaznamenávají počty zvířecích druhů, jakými jsou například charza žlutohnědá, lemur kata, či sup hnědý, najdou návštěvníci na pultu, kde se kupují vstupenky. Potřeba je mít s sebou už jen psací potřebu a bystrý zrak.

„Inventura je tradiční akcí, kterou děláme na začátku roku. Prozatím se do soutěže zapojilo téměř sto padesát lidí," vypočítala při pohledu do tubusu u východu, kam se vyplněné kupony odevzdávají, Iveta Gronská, mluvčí olomoucké zoologické zahrady.

Ne všichni však přijeli o uplynulém víkendu do zoo kvůli soutěži. Rodiče s dětmi i dospělé páry sem vyrazili, aby si zpříjemnili odpoledne.

„Na rozdíl od zoo v Lešné, jsem tady u vás nikdy nebyla. Jsme strašní milovníci zvířat, a protože jsme na návštěvě u sestry, nebylo o čem přemýšlet," řekla Veronika Pifková, jež přijela s rodinou ze Zlína.