Vedení firmy už nedokázalo situaci samo čelit, a poslalo proto soudu návrh na vyhlášení úpadku. Krajský soud v Ostravě však požadavek před pár dny smetl s tím, že z návrhu není jasné, kolik má firma věřitelů, kdo to je a kdy nastala u každého jednotlivého závazku jeho splatnost.

„Postup soudu je pro nás obrovská komplikace. Místo toho, aby nám soudy v takové situaci vycházely vstříc a vybídly nás k doplnění, smetly to ze stolu. Jenže my teď musíme čekat do chvíle nabytí právní moci, poté to řešit znova. Vznikají nám tím jen další náklady a problém se prohlubuje,“ uvedl situaci kolem insolvence jednatel společnosti Jan Vičar.

Na firmu, která má na pět desítek zaměstnanců, letos na jaře podala návrh na úpadek firma Ademo. Tehdy však soud vše zastavil, protože neuhradila zálohu na náklady insolvenčního řízení.

Firma Seob Wood se od roku 2001 profiluje jako výrobce a dodavatel oken na míru, a to i náročnějších, kastlových a špaletových. Vyrábí i vstupní dveře. Zabývá se i historickými replikami.

S roční kapacitou převyšující třicet tisíc metrů čtverečních oken se řadí k předním výrobcům oken a vstupních dveří v České republice.