VÍCE O NATURISTICKÉ OLOMOUCI v AQUAPARKU

Naturismu se mladá dívka z Krnova "věnuje" aktivně tři roky.

„Přivedli mě k tomu moji rodiče. Jezdili jsme na nuda pláže k Ostravě. Nudista je upřímný člověk a lidi, co se tomu věnují tvoří skvělou partu,“ říká studentka hotelové školy.

O jejím koníčku nemají její spolužáci tušení.

„Nějak se tím nechlubím, myslím, že o tom neví. Jednou jsem chtěla vzít kamarádku spolužačku, ale jejím rodičům se to nelíbilo. Mysleli si, že se naturismu věnují divní lidé,“ uvedla Monika a zároveň připomněla asi nejrozšířenější pohled většinové společnosti na nahé koupající se lidi.

Monika FoltýnováNaturistka Monika z Krnova ve foyer olomouckého aquaparkuZdroj: DENÍK/Martin Šinkovský

Mladá Krnovanka nudistické akce objíždí po celé republice.

„Tady v Olomouci se těchto akcí účastní tak 150 lidí, ale v Praze jich přijede i sedm stovek. Tahle plavání se konají téměř každý víkend. Třeba za týden je ve Frýdku Místku,“ řekla dívka.

Naturistické akce v aqauaparcích ale nejsou jen o plavání.

„Děláme třeba aquazorbing, nebo si navzájem malujeme na tělo. A 20. listopadu je v Praze třeba Miss Natura,“ vyjmenovává naturistka Monika, která je úřadující Miss Babylon Liberec, kde zvítězila v konkurenci přibližně patnácti dívek.

Účastníci naturistických akcí v bazénech a aquaparcích obvykle nemusí řešit některé, pro ostatní zcela běžné, detaily.

„Vůbec třeba nerozlišujeme pánské a dámské sprchy a převlíkárny. Já osobně raději chodím do pánských, protože tam bývá méně lidí,“ dodává s usměvem.