Naháči na sobotní akci s podtitulem „Osušky povoleny, plavky zakázány,“ obsadí aquapark od osmi večer do jedenácti v noci.

Pro zájemce z řad dětí i dospělých jsou opět připraveny hry a soutěže, včetně populárního malování na tělo.

„Při premiéře v listopadu přišlo na 160 lidí, v únoru pak okolo 140. To je velmi dobrá účast například ve srovnání s podobně velkým Hradcem Králové, kde tyto akce již mají tradici,“ pochvaloval si organizátor Ivo Žurek, jeden z předních aktivistů naturistického hnutí u nás.

„Velmi nás těší, že v Olomouci chodí hodně rodinky s dětmi, není to rozhodně nějaké setkání klubu seniorů,“ dodal.

Vnitřní areál aquaparku bude 10. dubna od osmi večer tři hodiny celý vyhrazen jen návštěvníkům bez plavek. Prosklení z vestibulu organizátoři zalepí neprůhlednou fólií, na akci je zakázáno filmování a fotografování.

„Akce je opět otevřena všem, vítané jsou ale především páry či rodiny s dětmi. Jde i o společenskou či rodinnou zábavu s pohodovou atmosférou,“ připomněl organizátor.

Dubnové setkání vyznavačů naturismu v olomouckém vodním světě je posledním před letní pauzou. Na podzim jsou však již naplánována další pokračování.

„Dohodnutý je již první podzimní termín 9. října a pak 18. prosince,“ předeslal Žurek.

Naháči v aquaparcích nejsou novinkou

Podobné akce nejsou v tuzemských aquaparcích či bazénech nějakou novinkou.

„V současnosti je v celé republice asi dvanáct krytých bazénů, kde jsou pravidelně vyhrazeny hodiny pro koupání bez plavek. V aquaparcích chceme hlavně mladým a dětem nabídnou přece jen více adrenalinové zábavy,“ přiblížil organizátor Ivo Žurek, mimo jiné i provozovatel serveru naturista.cz.

Již tradicí jsou tak naturistické akce například ve vodních areálech v Hradci Králové, Liberci či Čestlicích u Prahy.

„Na Moravě se velkému zájmu těší naše akce ve Frýdku Místku, kde se nám obvykle podaří témeř zaplnit kapacitu tamního aquaparku. V Čechách jsou nejnavštěvovanější Čestlice, tam pětkrát ročně máme na koupání bez plavek kolem osmi set lidí,“ uvedl Žurek.

„Někteří si při zmínce o naturistickém aquaparku či plavání klepou na čelo, ale do sauny také lidé chodí bez plavek. My se jenom bez těch plavek taky koupeme v bazénu, není třeba v tom hledat něco extravagantního,“ dodal.