Po 17. hodině, kdy umělecký soubor Plameňáci zahájil přehlídku působivých kousků, při kterých jiskry létaly, nebylo na konci Blahoslavovy ulice u vysokoškolských kolejí k hnutí. Diváci zaplnili prostor před pódiem, schodiště i vyhlídku na rohu bytové zástavby.

„Parádní show. Celkově se nám tady moc líbí. Dali jsme si horký pečený čaj a užíváme si atmosféru na náplavce,“ pochvaloval si čtvrteční odpoledne na břehu Moravy pár z Olomouce.

Moravou v Olomouci pluje vánoční loď. Lidé si denně mohou objednat výlet s magickou atmosférou. Prosinec 2023
Olomoucí pluje vánoční loď. Lidé si mohou užít nevšední výlet

Program na náplavce potrvá až do neděle. V sobotu bude benefiční program s nabídkou koncertů pro podporu projektu Otevřeme zahradu. Chybět opět nebude ani Univerzita Palackého, která v sobotu odpoledne pořádá workshopy pro malé i velké. V neděli dorazí hrůzostrašní Krampusáci.

Denně, až do Nového roku, pak vyplouvá z přístavu mezi mosty na sváteční jízdu po Moravě vánočně vyzdobená Ololoď.

Vánoční trhy na Horním náměstí v Olomouci.
Kam o víkendu? Na vánoční jarmarky, Krampusáky i Olympic

Víkend na náplavce

Sobotní program začne v 15 hodin pohádkou O zlatém prasátku, po kterém následuje vystoupení pěveckého souboru Bobule. Od 17 hodin by neměli chybět fanoušci Pražského výběru. Na břehu Moravy spustí jeho největší pecky Pražský výběr tribute. O hodinu později zahájí vystoupení zpěvák a kytarista Matěj Plíhal.

V neděli odpoledne si dají na náplavce dostaveníčko strašliví Krampusáci. Jejich pekelná show startuje v 16 hodin. Program premiérových Vánočních trhů na náplavce v 18:00 zakončí vystoupení tria Sugar spice holding company.