Nové vyhlídkové terasy oživily prostranství v blízkosti evangelického kostela u křižovatky u Bristolu a roh ulic Blahoslavova a Šmeralova. Řemeslníci dokončili pokládku podlahy z odolného exotického dřeva bangkirai, ostatní plocha je kompletně vydlážděná žulovými kostkami a nechybí ani zeleň v podobě vysazeného listnáče.
Obě terasy se nacházejí u schodišť vedoucích na promenádu podél řeky, která ještě nejsou přístupná vzhledem k dokončování stavebních prací. Na náplavku vede ještě třetí schodiště. Vstup je u nového mostu na Masarykově třídě.
Náplavka mezi mosty v ulici Komenského a Masarykově třídě je od října zkolaudovaná a přístupná lidem. Nový prostor umožní více propojit řeku se životem města. Bude zde možné provozovat drobné občerstvení a společenské aktivity, jako koncerty či různá představení. Pravidla stanoví provozní řád.

Přístup na náplavku bude i z vody. Na břehu jsou upevněny kotevní kruhy pro malé lodě. Těchto úvazišť je na náplavce několik, jsou rozmístěny zhruba po padesáti metrech. Lodě by u nich neměly kotvit nastálo.
„Smyslem náplavky bylo přiblížit řeku lidem a vytvořit odpočinkovou zónu v blízkosti řeky. To se nám povedlo a už dnes vidíme, jak tento trend napodobují další města. Podobné prvky vznikají třeba v Hranicích, Brně, řeku lidem chce přiblížit i Valašské Meziříčí a Vsetín,“ uvedl po kolaudaci náplavky sdělil generální ředitel Povodí Moravy Václav Gargulák.

Olomoucká náplavka je 370 metrů dlouhá a 12 metrů široká. Obložená je žulovým kamenem, který je odolný proti povodňovým průtokům. „Musí převést průtok o síle 650 m3/s, dle vodohospodářských výpočtů bude přibližně 30 dnů v roce zaplavena a odolat musí také ledovým jevům v době mrazů. Tomu také odpovídá její konstrukce,“ vysvětlil Gargulák.
Stavba náplavky byla podle Povodí Moravy dokončena v termínu, ve kterém měla původně skončit výstavba II. B etapy protipovodňových opatření Olomouc. Ke zdržení došlo na levém břehu, který ale nebude přístupný veřejnosti. Práce zde finišují.