V blízkosti evangelického kostela u křižovatky u Bristolu budou moci chodci využít jedno ze tří schodišť, po kterém se dostanou na promenádu podél řeky.

Prostranství zatraktivní dřevěná terasa, kde by měly stát lavičky. Podlahu z odolného exotického dřeva bangkirai v těchto dnech dělníci pokládají.

V Blahoslavově ulici již cestu lemují stromy, konkrétně olše. Přibydou ještě popínavé rostliny, které ozelení kamennou stěnu nábřeží.

Aquacentrum Šternberk, 6. října 2022
Aquacentrum ve Šternberku brzy otevře. Podívejte se dovnitř

U mostu na Masarykově třídě je již dokončeno další schodiště. Třetí najdou lidé na rohu Šmeralovy ulice, kde se již rýsuje další atraktivní vyhlídka na řeku.

Spodní promenáda na pravém břehu Moravy je již v podstatě dokončena. Pro posezení návštěvníků jsou na několika místech náplavky umístěny pískovcové sedáky.

Tento nový prostor, který umožní více propojit řeku se životem města, nabídne lidem příležitosti pro volnočasové aktivity. Mohou se zde pořádat kulturní a společenské akce.

Nová náplavka na pravém břehu řeky Moravy v Olomouci, 20. září 2022
Náplavka a její večerní atmosféra budou lákadlem. Chce to ale pevnou obuv

Přístup na náplavku bude i z vody. Na břehu upevněny kotevní kruhy pro malé lodě. Těchto úvazišť je na náplavce několik, jsou rozmístěny zhruba po padesáti metrech. Lodě by u nich neměly kotvit nastálo.

Proměna pravého břehu řeky Moravy mezi Bristolem a vysokoškolskými kolejemi je součástí rozsáhlých protipovodňových opatření.

Studie náplavky u řeky Malše v Českých Budějovicích
Náplavky a živé nábřeží? Podívejte se, jak to plánují jinde