Na prostranství u vody v centru Olomouce se chystají i další pořádné akce. Už na tuto sobotu slibuje koncerty a dobrou zábavu festival Řeka má duši a v dalších dnech, přesně v úterý 19. září, zaplní prostor na Nábřeží Josefa Jařaba studentský MEET UP.

„Byl jsem tady na slavnostním otevření a prostor mě oslovil. Venkovní akce u vody fungují a chtěli jsme si to taky vyzkoušet, oživit toto krásné místo v Olomouci,“ popisoval provozovatel jednoho ze stánků David Vysoudil, který má podnik v Prostějově. 

První ročník Street festu u řeky v sobotu bavil.

„Dobré pití, soutěž jedlíků, chilli papričky a super dýdžejové,“ shrnul program premiérové akce. „Víme, že je to na náplavce první, startovní rok a že na příští se už plánují akce. I my bychom chtěli pokračovat. Náplavka má potenciál,“ usmál se.

To podle něj už v podvečerních hodinách potvrzovala účast na party. I když se akce teprve rozjížděla, na náplavce se bavily desítky mladých lidí.

Řeka má duši

Již v sobotu 9. září se prostranství u řeky Moravy stane dějištěm dalšího ročníku festivalu Řeka má duši. Společnost Plavby Olomouc slibuje koncerty, pizzu z pece na ohni, víno z jižní Moravy a další dobroty.

„Taky plavby lodí s překvapením, které vám tento den představíme (a je se na co těšit),“ zvali organizátoři oblíbeného festivalu.

Meet UP

Velká akce se chystá také na 19. září, kdy náplavku při příležitosti startu nového akademického roku zaplní studentský MEET UP. Odpolední a večerní program nabídne vedle prezentace studentských spolků a univerzitních organizací parádní koncerty nebo křest univerzitního piva.

Svoji novou chloubu, pravobřežní náplavku, otevřela Olomouc letos 10. června.

V současnosti je již podle náměstka primátora Viktora Ticháka možné využít k pořádání menších akcí i úsek za mostem směrem k univerzitním kolejím.

„Řešíme také úpravu provozního řádu na náplavce, aby nemusel být tak přísný režim v měsících, kdy téměř nehrozí žádné povodně, což je třeba listopad a prosinec. Kdyby někdo chtěl mít na náplavce například vánoční jarmark i to je možné,“ popisoval v srpnu náměstek Tichák.