Stavbaři se po zimě naplno pustili do zdění nábřežní stěny na pravém břehu řeky, kde bude nová náplavka. Dlažbu budou pokládat následně, v závislosti na postupu dalších prací. Práce postupují i na levém břehu.

„Budoucí podoba nábřeží se již začíná rýsovat a už dnes je patrné, že se mají obyvatelé Olomouce na co těšit,“ uvedl již dříve generální ředitel Povodí Moravy Václav Gargulák.

Studie náplavky u řeky Malše v Českých Budějovicích
Náplavky a živé nábřeží? Podívejte se, jak to plánují jinde

Nábřežní stěna na pravém břehu již z velké části dostala žulové obložení. U Bristolu se rovněž pracuje na přístupu na budoucí náplavku.

„Dlažba bude ovšem vypadat jinak, než je vidět na zdech. Kameny budou menší a budou tvořit mozaiku,“ vysvětloval mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Kamenný obklad již dostává i část nábřežní stěny na protějším břehu Moravy u nového mostu v ulici Komenského.

VIDEO: Vizualizace protipovodňových opatření v centru Olomouce. Zdroj: MmOl

#youtube|EYFtDmCEtX4|18s#

Rozhledna Božka v Přáslavicích po zimě přivítala první návštěvníky, 3. dubna 2021
Rozhledna „Božka" otevřela! Kam až je z ní vidět?

Na Rejnokovi se usilovně maká

Naplno se pracuje na „Rejnokovi“ v Masarykově třídě. Po Velikonocích zahájí Povodí Moravy práce na takzvané návodní straně nového mostu. Nasunutí a usazení první poloviny nosné konstrukce mostu proběhlo úspěšně, stejně tak betonování, přesouvání inženýrských sítí a napojení mostní konstrukce na levý i pravý břeh.

Montáž ocelové konstrukce zbývající části „Rejnoka“ začne podle Povodí Moravy přibližně od poloviny roku. Na konci roku by mohl být most stavebně hotový a v roce 2022 zprovozněný pro dopravu.

Most v Masarykově třídě v Olomouci, 30. března 2021
Změna v Masaryčce: půlka Rejnoka se otevře chodcům, začne další bourání

„Most vytvoří společně s náplavkou hlavní dominanty nového nábřeží,“ poukázal generální ředitel Povodí Moravy.

Rekonstrukce mostu na Masarykově třídě představuje předposlední fázi při výstavbě této etapy protipovodňové ochrany Olomouce. „V rámci poslední fáze bude probíhat dokončování stavebních prací, ozelenění a náhradní výsadba, dokončení náplavky a propojení mostů na Masarykově třídě a Komenského ulic,“ uzavřel Gargulák.