Na ten bude umístěna zbylá polovina konstrukce nového mostu přes řeku Moravu. Nad vodu v Masarykově třídě poputuje v říjnu. První díly již dorazily do Olomouce.

„V průběhu června dorazily první ocelové díly nosné konstrukce návodní části mostu. Zbývající díly dorazí během července. Kompletace druhé poloviny Rejnoka bude probíhat prakticky celé léto v prostoru na levém břehu směrem k nádraží,“ uvedl mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

„Most pak v říjnu nasuneme s pomocí hydraulických pístů nad řeku po výsuvné dráze, která je již prakticky dokončená. Následovat bude betonáž a izolace,“ sdělil Deníku.

Proluka u Muzea umění v Olomouci nabídne koncerty, besedy a aktivity pro rodiny s dětmi. Návštěvníci budou vstupovat vchodem z Denisovy ulice, kde je vybudováno nové schodiště
Proluka v Denisově se otevírá, nahlédněte. Hostí Trienále s koncerty i kavárnou

Práce na protipovodňové ochraně probíhají i na dalších místech. Na pravém břehu řeky Moravy vzniká náplavka a probíhají práce na obkladech nábřežní zdi.

„Tu kameníci obkládají žulovými kameny. Po dokončení zahájí práce na dlažbě,“ popisoval mluvčí Povodí Moravy.

Postupují práce i na protějším břehu.

„Na levém břehu jsme rozebrali původní historickou zeď, rozšířili koryto, dokončili ražbu kanalizačního sběrače a betonování pilot i mikropilot. Můžeme tak zahájit přípravu na betonování základů pro obklad levobřežní zdi,“ sdělil Petr Chmelař.

Vizualizace parku Na Dlouhé v Olomouci - varianta s "jezírkem"
Nový olomoucký park počítá i s jezírkem a pláží. Jakou variantu preferujete?

Nový Rejnok bude stavebně hotový do konce letošního roku a v roce 2022 bude uveden do provozu. Společně s atraktivní náplavkou bude tvořit hlavní dominanty nového nábřeží v této části Olomouce.

Rekonstrukce mostu na Masarykově třídě představuje předposlední fázi při výstavbě probíhající etapy protipovodňové ochrany města. V rámci poslední fáze bude probíhat dokončování stavebních prací, ozelenění a náhradní výsadba, dokončení náplavky a propojení mostů na Masarykově třídě a Komenského ulice.