Stavbu zdržovaly problémy se zásobováním žulovými bloky potřebnými na budování nábřežních zdí. Situace sice v posledních týdnech zlepšila, nicméně několikaměsíční zpoždění dodávek kamenů způsobené epidemií koronaviru se podle Povodí Moravy daří dohnat jen částečně.

V Masarykově ulici v Olomouci bude od pondělí 16. května platit zákaz zastavení. Povolení parkování už obnoveno nebude
Na Masaryčce se od pondělí nesmí parkovat

V Blahoslavově ulici už ale dělníci mohli začít pokládat dlažbu. Do práce se pustili ve čtvrtek. Pracují s kostkami dvou odstínů. Tmavší žula ve finále vytvoří podél nábřežní zdi zajímavý ornament připomínající vlnu.

„Zhotovitel stavby intenzivně jedná s dodavatelem kamene o zvýšené frekvenci dodávek. V tuto chvíli tak lze potvrdit, že náplavka na pravém břehu bude dokončena v řádném termínu, tedy v září,“ uvedl investiční ředitel Povodí Moravy Tomáš Bělaška.

Studie náplavky u řeky Malše v Českých Budějovicích
Náplavky a živé nábřeží? Podívejte se, jak to plánují jinde

Promenáda široká přes 10 metrů vzniká mezi mostem u Bristolu a koncem Blahoslavovy ulice. Nový prostor, který umožní více propojit řeku se životem města, nabídne příležitosti pro volnočasové aktivity. Uvažuje se o pořádání kulturních a společenských akcí.

Na náplavku se sejde po schodišti, které bude na třech místech. Počítá se i s bezbariérovým provozem. Přístup bude i z vody. Na břehu už jsou vidět kotevní kruhy pro malé lodě.