„Na akci se budou prezentovat dodavatelé svatebních služeb a salony. Nabídneme šaty, prstýnky, svatební oznámení i dorty. Snoubenci si mohou vybrat fotografa, kameramana i hudbu. Náš svatební den bude pokrývat širokou škálu svatebních služeb," popisuje Veronika Bubeníková, majitelka agentury Skvělá svatba, která akci spolu s Městysem Náměšť na Hané pořádá.

Kromě hlavní nabídky na příchozí čeká i bohatý doprovodný program, který v 10.30 odstartuje slovenská herečka Alena Antalová. „Sama se na zámku v Náměšti na Hané vdávala a má k tomuto místu vztah. Jsme rádi, že tu bude s námi," pokračuje svatební koordinátorka.

Výherkyni promění v nevěstu

Chybět nebudou přehlídky svatebních i společenských šatů, kde svou kolekci předvede svatební studio L'amour i olomoucká návrhářka Marta Musilová. Na molo se však vypraví i družičky a na své si přijdou také přítomní pánové. Krásné modelky se totiž předvedou ve spodním prádle butiku Emily – Móda.

Hrát bude smyčcové kvarteto Desigual Quartet a představí se i talentovaný pianista z Jihoafrické republiky Elton „Elly Jay" Lodewyk.

„Tento týden skončila naše soutěž Staň se nevěstou, vylosovali jsme jednu výherkyni a tu v neděli na pódiu proměníme v nevěstu. Kompletně se o ni postaráme, nalíčíme ji, učešeme a oblečeme do svatebních šatů," přibližuje část programu Veronika Bubeníková.

Klientů, kteří vyhledávají služby její agentury stále přibývá. Svatba na klíč podle ní totiž už dávno není jen doménou bohatých lidí.

Inspirují se i celebritami

„Poptávka se zvyšuje, snoubenci si uvědomují, že je důležité si svůj den užít a tak často volí pomoc svatební koordinátorky. Takhle máme na bedrech vše my," vysvětluje žena a prozrazuje, že se s postupem času mění i svatební trendy.

Aktuálně je největší zájem o sňatky pod širým nebem. „Moderní je svatba, která se koná mimo obřadní síň. Jsou to různé zámecké parky, louky, netradiční místa. Stylově je vyhledávaný hodně vintage styl a co se barvy šatů týče, i když ve světě převládá barva šampaň, u nás se drží stále bílá," popisuje Veronika Bubeníková. Střihově pak ustupují bohaté princeznovské šaty, nastávající novomanželky naopak preferují jednoduché šaty, volné a pohodlné.

„Decentně zdobené, ale sexy. Není výjimkou ani to, že klientky preferují šaty ve stylu českých nebo zahraničních celebrit. Na všem se lze domluvit, aby jejich den D byl opravdu takovým, o jakém sní," uzavírá majitelka firmy Skvělá svatba. Vstupné na akci je dobrovolné, výtěžek poputuje Rodinnému centru Pohádka.

Více informací a detailní program je uveden na webu www.ssvatba.cz.

Pozvánka na Svatební den v Náměšti na Hané.