Ta závažným poraněním po převozu do nemocnice podlehla. Zůstaly po ní tři dcery ve věku 21 až 23 let, které před časem přišly také o otce.

Vlach jim minulý týden zaplatil částku 1,2 milionu korun a uzavřel s nimi dohodu o narovnání.

Okresní soud v Olomouci na základě této dohody ukončil trestní řízení a Vlach od soudu odešel bez trestu. Státní zástupce však proti tomu podal stížnost, celá záležitost tak bude mít pokračování u Krajského soudu.

Jak jste se po nehodě zkontaktoval s pozůstalými dcerami? Máte v úmyslu jim v budoucnu nadále pomáhat?
První kontakt s pozůstalými jsem navázal prostřednictvím duchovního správce hejčínské farnosti. Osobní setkání jsem, na jeho doporučení, neuspěchával. Následně jsme byli ve spojení prostřednictvím právních zástupců. Hned v prvních dnech jsem poslal peněžní částku k překlenutí okamžité finanční tísně. Vše jsem též projednal s pracovnicí probační a mediační služby. Kromě finančního vyrovnání, které jsem poskytl, hodlám i v budoucnu pomáhat pozůstalým prostřednictvím některé z neziskových organizací zaměřených na podporu vzdělání.

Jak se nehoda dotkla vašeho osobního a politického života? Zvažujete například možnost, že dobrovolně odevzdáte řidičský průkaz?
Nehoda s tak tragickými následky, kterých hluboce lituji, pochopitelně citelně zasáhla do mého života. Přesvědčil jsem se o tom, že jak v rodině, tak u svých blízkých přátel jsem našel oporu v těžkých chvílích a mohl jsem se na ně stoprocentně spolehnout. Rovněž si cením korektního přístupu koaličních i opozičních kolegů v zastupitelstvu. Od tragické nehody se řízení vyhýbám a jistě ještě určitou dobu vyhýbat budu.

Veřejně jste přislíbil, že k celé záležitosti zaujmete stanovisko na zářijovém zastupitelstvu, což se ale nestalo. Uvažujte o odstoupení z funkce?
Kolegům zastupitelům jsem řekl, že s ohledem na to, že můj případ ještě není uzavřen, jim nemohu v danou chvíli dát podrobnější informace. Stejná situace trvá i nyní, kdy se bude má záležitost projednávat u krajského soudu. Po uzavření soudních jednání svá rozhodnutí sdělím v první řadě svým kolegům a to osobně, nikoli prostřednictvím médií.

SOUVISEJÍCÍ: Soud zastavil stíhání primátorova náměstka Vlacha kvůli tragické nehodě