Radnice nyní vykupuje pozemky od soukromých vlastníků. „V současné době připravujeme studii na novou zástavbu, inženýrské sítě a komunikace. Pozemky postupně zasíťujeme a rozprodáme zájemcům. Lidé mohou začít stavět už příští rok v březnu,“ odhadla starostka Marta Husičková (ODS).

Stavebníkům obec nabídne nejméně dvacet parcel, nejmenší budou mít rozlohu kolem devíti set metrů čtverečních. „Prodejní cenu jsme zatím neodsouhlasili, ale určitě nepřekročí tisíc korun za metr. Pozemky jsou ve velmi pěkné lokalitě Pod Skřeby, nedaleko koupaliště a s výhledem na les. Novou ulici nyní zastupitelé pojmenovalli na Lesní,“ uvedla Husičková.

Náměšťští radní nemají na stavebníky žádné speciální požadavky týkající se vzhledu domu, barvy a druhu střešní krytiny nebo odstínu fasády. „Nebudeme nikomu nic nařizovat. Jde nám jen o to, aby spolu domky aspoň trošku ladily a hodily se na hanáckou vesnici. Chceme, aby přibyli noví občané a my naplnili další třídu v mateřince. Spousta zájemců je z Olomouce, kde stavební pozemky chybí,“ řekla Husičková.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika