Strážníci proto od začátku prosince podnikli přes dvě stě zátahů, a vedení radnice se dokonce sešlo s majiteli největších podniků a diskoték ve městě.

„Během listopadu a prosince jsme dostali mnoho stížností na to, že se v některých restauračních zařízeních a diskotékách nalévá alkohol mladistvím a na diskotéky s erotickými programy chodí i nezletilí,“ uvedla mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

Městská policie proto provedla od 5. prosince do 9. ledna sérii 220 kontrol, při kterých se zaměřila právě na nalévání mladistvým.

„Bylo jich skutečně hodně – několik týdně. Ovšem jen v šestnácti případech jsme narazili na mladé lidi, u nichž jsme měli podezření, že nemají osmnáct let. Měli. Navíc alkohol jsme u nich neprokázali,“ sdělil velitel městské policie Pavel Pospíšil.

Lhaly tedy anonymní stížnosti? Výsledek kontrol podle strážníků ovlivnilo, že se o?anonymech a opatřeních ve městě mluvilo. „Na internetových stránkách města vedli diskuse lidé, kteří na pití alkoholu mladistvými poukazovali. Lidé o tom běžně mluvili,“ uvedl Pavel Pospíšil.

S provozovateli diskoték se předevčírem sešel šéf policie i?starosta Jaromír Sedlák. „Podnětů na nevhodnost programu bylo hodně. Proto jsme je pozvali a oni sami to přivítali, protože se nechtějí dostávat do problémů,“ shrnula mluvčí Černocká.

Šéf šternberských strážníků Pospíšil uvedl, že v?kontrolách vytrvají. „Máme informace ze škol, že žáci místo na obědy chodí do restaurací. Už jsme si vytipovali některá místa a podíváme se tam,“ uvedl ředitel.

Na kontroly budou chodit spolu se strážníky i pracovníci odboru sociálních věcí města. Majitelé všech restaurací ve městě navíc zanedlouho dostanou upozornění od radnice, že je strážníci budou namátkově prověřovat.

„S tím, že v?případě prohřešku bude městská policie postupovat přísně, protože jak se ukazuje, je to problém,“ dodala Černocká. Majitelé šternberských restaurací nejsou proti.

„S kontrolami nemám problém, ať strážníci přijdou. Tady je přísný zákaz nalévání alkoholu mladistvým,“ reagoval například majitel restaurace Prim Tomáš Pavlík.

Policisté rovněž posílí hlídky v noci, protože se stále častěji objevují případy vandalských útoků návštěvníků restaurací a nočních podniků. „Například z posledního víkendu byly převrácené kontejnery do potoka,“ poznamenala Černocká.

„Hlídek v těchto místech nasadíme více, abychom předešli takovému vandalství na cestách z restaurací, které končí nad ránem,“ dodal šéf strážníků Pospíšil.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika