„Vybudovali jsme kaskádovité molo, vysadili listnaté stromy, kataply, které budou vytvářet příjemný stín. Nově jsme některé plochy, včetně kuřárny, zastínili plachtami,“ vyjmenovávala některé novinky Anna Štemberová, mluvčí areálu Wake Surf Náklo.

Od soboty bude ve sportovním a rekreačním areálu v provozu bar s vyhlášenými burgery a dalšími dobrotami, v nabídce se objeví nové koktejly.

„Bude i muzika. Dorazí dýdžejové, kteří se budou střídat až do 22. hodiny, a po poledni přijede zahrát návštěvníkům saxofonistka, což bude jistě skvělý zážitek,“ lákala do Nákla.

Tropické odpoledne na pískovně Náklo v pátek 22. července 2022.
Nával na Nákle: takto si tam na pláži užívají tropy

Flyboard 

V provozu budou také půjčovny. Ve Wake Surfu si surfaři užívají jízdu na vlně za lodí. Rezervace na víkend se už plní.

„Máme také půjčovnu paddleboardů. Vzhledem k tomu, že se jedná primárně o dobývací prostor, jsou možnosti využití paddleboardu na Nákle omezené a návštěvníci by měli být s ohledem na vlastní bezpečnost proškoleni,“ upozornila Anna Štemberová.

Během sezony se na Nákle objeví i nejnovější adrenalinová atrakce. „Zájemci, kteří by si chtěli „zalétat“ na Flyboardu by měli sledovat naše stránky, kde se včas dozví o možnosti rezervace,“ informovala.

Nový parkovací systém na Svatém Kopečku. Řidiči budou informováni o obsazenosti parkovacích ploch, 23. května 2023
Konec kolapsů na Kopečku? Nový parkovací systém zahájí provoz. Jak bude fungovat

Méně karavanů

Novinky chystají i další provozovatelé občerstvení a vodních sportů, stejně tak těžaři. Výrazně zredukovali počet míst pro karavany na břehu podél silnice mezi Náklem a Lhotou, který využívají zejména rybáři.

„Karavanů je letos mnohem méně než minulé sezony, kdy se návštěvníci ani nemohli dostat k jezeru,“ potvrdil mluvčí Cemexu Vesselin Barliev.

Těžaři v těchto dnech rovněž jednají se samosprávou Nákla o rozšíření parkovací plochy a systému parkování u jezera během letošní rekreační sezony.

Studie budoucího rekreačního využití pískovny Náklo v roce 2050
Hanácký Jadran v roce 2050? Těžaři před referendem představili vize