Ze všech skladeb, které na náměstí zazní, se podle sbormistryně děti nejvíc těší na Půjdem spolu do Betléma.

„Je taková veselá a živá. Děti i naši starší zpěváci ji zpívají s velkou radostí. Samozřejmě se nám líbí všechny koledy. Na zkouškách pilujeme ještě Nesem vám noviny a Narodil se Kristus Pán. K tomu se budeme učit další dvě koledy, které si na webobových stánkách odhlasovali čtenáři," vysvětluje Hana Vyroubalová.

Přípravu na akci Česko zpívá koledy zvládá vedoucí sboru se svými svěřenci doslova v rekordním čase.

„Samotnou mě udivuje, jak jsou všichni šikovní. Stačí dvě zkoušky a umíme to. Letos přišlo hodně nových zpěváčků, tak jsem byla zvědavá, které koledy znají a s potěšením mohu říci, že téměř všechny. Sice třeba neumí všechny sloky, ale to doladíme na zkouškách," říká Hana Vyroubalová.

Na vystoupení s padesátičlenným sborem se Hana Vyroubalová velmi těší a vůbec by jí nevadilo, kdyby trvalo třeba celý večer.

„Když jsme zpívali poprvé, byli jsme trochu nervózní. Přece jen byla pod pódiem velká přesila koledníků. Poslední ročníky si už vyloženě užíváme. Dokonce jsme se shodli na tom, že to hrozně rychle uteče a že bychom klidně zpívali dál," vypráví s úsměvem sbormistryně.

A co se jí na celé akci líbí nejvíc?

„Nadchlo mě, že se Česko zpívá koledy u lidí tak ujalo a rozšířilo. Už první rok přišlo hodně lidí, ale nyní bývá náměstí doslova narvané a na lidech je vidět, jak si to užívají. Navíc se koledování rozšiřuje i o do menších měst a obcí, což je fantastické. Díky Deníku tak v jeden okamžik zpívá koledy opravdu celé Česko. Tato idea mě hřeje na duši a jsem moc ráda, že se na ní se sborem mohu podílet a šířit tak krásnou vánoční atmosféru," řekla na závěr sbormistryně Hana Vyroubalová, která spolu s členy pěveckého sboru Music Bado a Kassiopea a redaktory Olomouckého deníku vystoupí ve středu 10. prosince v 18 hodin na Horním náměstí na akci Česko zpívá koledy.