„Dnes začali bourat kus nové silnice. Ani ne pět měsíců po dokončení,“ kroutila hlavou například Zdeňka Tkadlečková, jež žije v blízkém bytovém domě.

Firma totiž při pokládce asfaltu zakryla i takzvanou plynovodní čichačku, která slouží ke kontrole případných úniků plynu z potrubí. Pracovníci sbíječkou vybourali otvor o velikosti metr krát metr.

„Plynárna to zjistila a reklamovala, musí se to napravit. Ale copak to nikdo nezkontroloval? Co stavební dozor, odbor realizace staveb,“ poukazovala občanka, jež zmínila i dřívější pochybení na staveništi, konkrétně v šířce chodníků.

„Podle projektu byl metr padesát, ale udělali ho metr dvacet. Opravili to. Chybějící centimetry nakonec ubrali z pásu u nábřežní zdi,“ popisovala.

18.9. 2023 - při uzavírce a stavebních pracech u Gorazdova náměstí v Olomouci někdo nepřeparkoval fiat. Dělníci se tak nemohli dostat ke všem dlažebním kostkám, ale udělali, co mohli
Auto v Olomouci uvízlo v rozkopané ulici, řidiče nemohli najít

Podle investičního náměstka primátora Miloslava Tichého firma chybu napravuje v rámci reklamace.

„Byl zaasfaltovaný plynový čichač, kterých je tam několik. Jde to za firmou, řešeno jako reklamace, město to nebude nic stát,“ uvedl náměstek.

Křižovatka pod vodojemem na Nové Ulici v Olomouci
Křižovatka pod vodojemem dostane semafory. Proč odmítli rondel?