„Práce, oprava i nastavení přijde u jednoho sloupu na devadesát dva tisíc korun," řekl Michal Folta, mluvčí olomoucké radnice.

Téměř dvě stě tisíc ale nebude platit město.

„Půjde to z povinného ručení řidičů, kteří do sloupů narazili," sdělil Michal Folta.

Na rozestavění mobiliáře, včetně sloupů veřejného osvětlení si stěžují nejen motoristé, kteří jsou při jízdě po náměstí zmatení, ale také chodci.

„Občas musím uskočit, i když je tady pěší zóna. Někteří řidiči tápou. A ty sloupy dlouho nevydrží. Za chvilku do nich zase někdo napálí," poznamenal Tomáš Fiala, který v úterý dopoledne procházel kolem elektroinstalatérů. O nepřehledném a zbytečně komplikovaném dopravním režimu na Dolním náměstí bude vedení města znovu jednat s architekty a památkáři, současný stav totiž není konečný.

„Je to ukázka toho, jak orgány památkové péče hájí svoje představy a zájmy bez ohledu na reálný život. Nepodařilo se nám s nimi vyjednat jiné vymezení trasy pro pohyb vozidel než to současné. Majitele kulatých razítek je obtížné přesvědčit, aby se chovali podle zdravého rozumu a zohledňovali zájmy občanů," posteskl si před časem Martin Novotný.