Za špatnou situaci označili odpoledne odborníci hodnoty ve Zlíně, zvýšená koncentrace však trápila také obyvatele Přerova či Uherského Hradiště. Vyplývá to z informací zveřejněných na stránkách Českého hydrometeorolo­gického ústavu.

Povolený limit, který je 50 mikrogramů na metr krychlový, byl odpoledne překročen ve Zlíně při naměřené hodinové koncentraci 112 mikrogramů. Denní průměr je na hodnotě 90 mikrogramů. Ještě vyšší průměrnou denní koncentraci naměřili odborníci v Uherském Hradišti, 102,8 mikrogramu.

Dvojnásobek povoleného limitu v denním průměru překračují hodnoty také v Přerově. Naopak v Prostějově se ovzduší oproti dnešnímu ránu pročistilo. Při hodinové koncentraci tam dnes ráno meteorologové naměřili 90 mikrogramů na metr krychlový, nyní se tyto hodnoty pohybují na limitu. Na střední Moravě se nejlépe dýchá lidem na severu Olomouckého kraje. Stanice v Jeseníku vykazuje stále množství polétavého prachu, které je hluboce pod povolenou normou.

Se smogem způsobeným inverzním charakterem počasí se potýkají obyvatelé i v jiných částech republiky. Nejhorší situace je v Moravskoslezském kraji. Rozptylové podmínky jsou tam zřejmě nejhorší od počátku listopadu, kdy byl kvůli smogu poprvé vyhlášen signál regulace. Průměrné denní koncentrace se totiž odpoledne místy vyšplhaly až na více než šestinásobek povoleného limitu.