Uzavírka v Dolanech kvůli opravě mostu způsobovala na této trase několikaminutové čekání. Nyní už je cesta bez komplikací průjezdná.

Vydechnout si mohou také obyvatelé Dolan, obce Bělkovice- -Lašťany a také Tovéř, kterým se před okny značně zvýšil provoz, protože mnoho šoférů tudy uzavírku objíždělo.

„Podařilo se nám dokončit opravu dřív. Teď se dodělá jen dopravní značení. To by mělo být přes víkend hotové, ale opět bude záležet na počasí. Pokud bude pršet, tak nebudeme moct pracovat,“ sdělil hlavní stavbyvedoucí Josef Kramář. Podle něj značení zabere zhruba dvě hodiny, než se provede nástřik, ale komunikace zůstane bez většího omezení.

„No je to paráda. Jel jsem tam už včera večer. Hlavně ta nová cesta je fajn a člověk už nemusí přes Dolany,“ řekl Martin Šabovský, řidič ze Šternberka.

Oprava mostu zde začala v půli května a podle internetových stránek krajských silničářů měla skončit v polovině listopadu. Během doby, určené pro samotnou rekonstrukci mostu, se navíc zhruba dva týdny dělal také nový povrch od opravovaného mostu přibližně kilometr a půl ve směru do Olomouce.

Úsekem motoristé neprojeli od křižovatky I/46 se silnicí vedoucí do obce Tovéř až po konec Dolan. Přes tyto vesnice a rovněž přes Bělkovice- -Lašťany vedla objízdná trasa, kterou musela využít všechna auta, která chtěla jet na sever.

„Konečně. Nejhorší to bylo, když dělali novou silnici. Tchyně se bála vyjít do obchodu. Co vím, tak když opravovali jenom most, tak se to ještě dalo. Teď už je to tu klidnější,“ řekl Petr Vašíček, který jezdí za rodinou do Dolan.

Také starosta obce Bělkovice-Lašťany potvrdil, že počet aut, která jeho vesnicí uzavírku objížděla, velmi poklesl.

„Je to stoprocentně poznat, že už je to otevřené. Před chvílí jsem byl u cesty, kudy to objížděli a nejelo tam ani jedno auto, které by odbočovalo na Dolany. Jistě se uleví i občanům, kteří bydleli u silnice,“ uzavřel David Berka.