Podle silničářů jsou všechny vozovky sjízdné, do čtvrtečního dopoledne ale ještě cestáři stále ošetřovali silnice 1. třídy, po nichž teprve přijdou na řadu méně významné komunikace.

„Veškerá technika silnice protahuje nepřetržitě, ale některé silnice třetích tříd jsme se ještě nedostali. Podle operačního plánu pro ně máme limit dvanáct hodin. Prioritou je udržet sjízdné hlavní tahy,“ uvedl dispečer šumperských silničářů Václav Pěček.

Pod Červenohorským sedlem uvízlo několik kamionů, dopravu na místě řídila policie.

„Řidiči kamionů nerespektovali pokyny silničářů, měli na ně počkat a nahoru vyjet až poté, co ošetří vozovku,“ informoval mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.

Kamiony ale silnici nezatarasily, zůstala průjezdná. Podobná situace byla i v oblasti Ramzové a Skřítku, kde mívají nákladní vozy také problémy.

Na Jesenicku 10 cm sněhu, na Mohelnicku déšť

Doprava na Zábřežsku i Mohelnicku, kde převládaly dešťové srážky se obešla bez problémů, hlavní tahy silnic jsou pouze mokré, na vozovkách třetích tříd leží rozbředlá vrstva sněhu.

Maximálně s několikaminutovým zpožděním jezdí také linkové autobusy, vlakovou dopravu nijak počasí neomezilo.

V Jeseníku začalo sněžit ve čtyři hodiny ráno a do desáté hodiny odpolední napadlo v nejvýše položených částech města deset, v centru do pěti centimetrů rozbředlého sněhu.

„Situaci zvládáme. Prozatím sníh odhrnujeme veškerou technikou, některé úseky jsme i nasolili,“ řekl ve čtvrtek dopoledne vedoucí provozu správy a údržby komunikací Technických služeb Jeseník Tomáš Polák.

Kvůli silnému větru se musely v některých lyžařských areálech v Jeseníkách zastavit vleky.

„Vleky jsou ve čtvrtek mimo provoz, hrozně fouká. V pátek budeme už určitě jezdit," řekl Josef Figura mladší z lyžařského areálu Ovčárna pod Pradědem.

Silný vítr zastavil také druhou část lanového úseku z Čerňavy na Šerák v lyžařském areálu na Ramzové.