„Jedná se o světelný box s logem města. Večer bude potemněle svítit. Stojí na železobetonovém základu o šířce 9 metrů a výšce 150 centimetrů,“ sdělil Ivan Rašťák, mluvčí olomoucké radnice, která se podílí na spolufinancování stavby částkou necelých devíti set tisíc korun.

„Náklady započítávají povrchové a vegetační úpravy vnitřní části ostrůvku včetně instalace městského loga,“ doplnil Rašťák.

Město uvažovalo o budoucí výzdobě prostředku rondelu už při přípravách a vybíralo z několika variant architektonického pojetí.

„Olomouc je městem květin, proto se snažíme starší i nově vznikající rondely zejména na příjezdových komunikacích do města osazovat zahradnickou výsadbou. V posledních letech se takto podařilo zkultivovat vnitřní části okružních křižovatek například na křižovatce Polská a třída Svobody nebo na Pražské ulici u Globusu,“ uzavřel mluvčí. Dokončení výstavby rondelu je naplánované na konec listopadu.

Do třicátého listopadu by mělo platit i částečné omezení motoristů jedoucích po I/35 a úplná uzavírka ve směru na obec Bystrovany.

Obří logo Olomouce na rondelu v Lipenské ulici
Logo města na novém rondelu v Lipenské ulici
Obří logo Olomouce na rondelu v Lipenské ulici
Logo města na novém rondelu v Lipenské ulici