Jde o technologii běžně využívanou v jiných chráněných oblastech, například na Rejvízu v Jeseníkách. U Poděbrad je v těchto dnech dokončuje Správa Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví.
„Je to zhruba čtyři roky, co jsme s dcerou jeli na kole na jezera a zapadli. Nakonec manžel vzal dětské kolo do ruky, já malou na ramena a tlačili jsme oba kola kupředu. Několik metrů bylo kritických," vzpomínala na rozbahněný úsek mezi městem a vyhledávanou rekreační oblastí Petra Pospíšilová z Olomouce.
Právě proto, aby se lidem úsek lépe zdolával, nechala Správa Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví položit několik stovek metrů dřevěného chodníku.
„Jde o klasických povalový chodník využívaný v mokřadních lokalitách," popisoval vedoucí správy Michal Servus.
Reprezentativní ukázka mokřadu
V současnosti probíhají již poslední úpravy a dočišťování dřevěné konstrukce.
„V podstatě je hotovo. Je hezky a první turisté už chodníky vyzkoušeli," dodal Michal Servus s tím, že vybudování chodníku u Poděbrad je součástí probíhající obnovy návštěvnické infrastruktury v Litovelském Pomoraví, kde ochranáři vyměňují informační panely a opravují naučné stezky.
Oblast u Poděbrad spadá do CHKO Litovelské Pomoraví.
Pozoruhodná je právě přírodní rezervace Plané loučky, kterou je možné označit za reprezentativní ukázku mokřadního území nivy řeky Moravy s řadou chráněných druhů rostlin a živočichů.