Celodenní Čarodějný rej na Poděbradech v sobotu začíná už v 10 hodin. Pro děti budou připraveny venkovní aktivity, kreativní dílničky, závody na koštěti, tvorba slizu, skákací hrad nebo malování na obličej. Vyrobit si mohou také zvířátka z nafukovacích balonků.

Doprovodný hudební program od 16 hodin zajistí kapela Blue Exit. Vatra bude zapálena v 18 hodin. Ve 20.30 hodin začíná ohňová show Cascadel.

Kromě obvyklého občerstvení budou ke koupi také grilované makrely.

Podobnou akci v sobotu odpoledne pořádají na fotbalovém hřišti v Hněvotíně na Olomoucku. Malí návštěvníci si užijí zábavné aktivity, každá čarodějnice dostane drobnou odměnu. V 17 hodin budou vyhlášeny výsledky výtvarné soutěže. Vatra se rozhoří v 17.15 hodin.

Čarodějnice z Lutína a okolí se v sobotu slétnou do tamního areálu Na Rybníčku. Sraz dětí v maskách je v 15.30 hodin u místního obecního úřadu. Děti budou soutěžit, plnit zábavné úkoly a mohou se vyřádit na skákacím hradě. K tanci a poslechu hraje kapela Old School.

Na Pohádkový slet je v sobotu možné vyrazit rovněž do Náměště na Hané. Program se soutěžemi je připravený od 14.30 hodin v místním areálu U kapličky. V 17.30 tam vystoupí kapela Family, o půl hodiny později bude hrát Pavel Novák. Pořadatelé zvou také na opékání špekáčků a zábavné pásmo pro děti i dospělé.