Zhruba sedmiletá fenka Gata je kříženec rotvajlera. Podle zaměstnanců útulku je toto zvíře ve výborné tělesné kondici. V Olomouci je čtrnáct dní. Je to velký, pětačtyřicetikilový pes.

„Rotvajler je skvělý pracovní pes, hlídač a společník. Stal se jedním z nejuznávanějších psů na světě. Původně německé plemeno srší talentem, silou, inteligencí a stalo se mezinárodně oblíbené jako ochránce rodiny, domu i majetku,“ píší nadšenci na serveru www.rtw.cz.

Bendži je tříletý kříženec, který je v Olomouci od konce srpna. Lidé jej našli v Kostelci na Hané. Bendži patří k menším zvířatům, váží osm a půl kilogramu.

„Na procházce je k neutahání, je to chytrý a čiperný pes, vděčný za každý výlet a pohlazení,“ říká pětadvacetiletá Aneta Voldřichová.

Ta si vlastního psa nemůže dovolit, protože má malý byt a časově náročnou práci, ale do útulku chodí skoro každý týden, aby mohla některého ze psů vyvenčit a sama se projít. „Je to takový příjemný kompromis mezi tím mít a nemít zvíře,“ říká mladá žena.

Klidného, hodného a vyrovnaného křížence Ryna našli lidé až v Hranicích na Moravě. Je mu asi sedm let, patří k větším plemenům – váží téměř třicet kilogramů. Je odblešený, odčervený, nemá tetování ani mikročip.