Ostatní silnice v regionu jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Správa silnic v neděli dopoledne kvůli hustému sněžení a silnému větru uzavřela silnici spojující Drahany a Nivu na Prostějovsku, na které se tvořily sněhové jazyky a závěje.

Odpoledne pak byly kvůli navátému sněhu uzavřeny další dvě silnice mezi obcemi Jívová a Hraničné Petrovice a Arnoltice a Veveří na Olomoucku

„Vítr se na Olomoucku už utišil, takže na silnice u Jívové a Arnoltic můžeme poslat sněhové frézy a budeme se snažit je opět zprovoznit," řekl dnes ČTK dispečer olomoucké správy silnic.

Zatím si netroufl odhadnout, kdy by na tyto dvě silnice opět mohly vjet automobily.

Na Prostějovsku stále fouká silný vítr, takže podle dispečera tamní správy silnic zatím nelze z cesty mezi obcemi Drahany a Niva odklidit silnou vrstvu navátého sněhu.

„Jakmile vítr ustane, tak tam z Protivanova hned vyjedou frézy," řekl ČTK.

Sněhové přeháňky dnes po nedělním vydatném sněžení hlásí v Olomouckém kraji pouze dispečeři na Šumpersku a Jesenicku, kde na silnicích první třídy ráno leží rozbředlý sníh. Silnice druhé a třetí třídy v těchto horských okresech pokrývá vrstva ujetého sněhu s posypem.

Rozbředlý sníh po chemickém posypu je na většině silnic na Olomoucku, Prostějovsku a Přerovsku.

Řidiči by proto i v této části Olomouckého kraje měli jezdit se zvýšenou opatrností. Správy silnic mají v terénu veškerou techniku a pokud se počasí opět nezhorší, tak by se situace na silnicích v Olomouckém kraji měla podle dispečerů postupně zlepšovat.